Jak se máte?
Na to se asi obvykle odpovídá, že „dobře“. Pravda je taková, že ačkoli je můj život podle všech objektivních měřítek v pořádku, s příchodem jara trpím tradičně úzkostmi. Takže se s nimi snažím vyrovnat, zejména pravidelným a velice urputným navštěvováním figurální kresby.

Na čem právě pracujete?
Před čtrnácti dny jsem vydala DIY způsobem šedesátistránkovou komiksovou povídku Robot Dreams (dá se vidět a objednat na našich webových stránkách www.suckmydiy.biz). V současné době skicuji velkoplošný komiks na nároží ulice Argentinské a Plynární v Praze, který brzy začnu přímo na místě malovat, připravuji designy na antifašistický první máj na Střeleckém ostrově, kde povedu sítotiskový workshop, a vymýšlím koncept na Bienále mladých U Zvonu, kde bych chtěla vystavit nový komiks.

Jaký je Váš nejsilnější kulturní zážitek z poslední doby?
Na opravdu silný kulturní zážitek jsem za poslední dobu neměla štěstí, nicméně je pár věcí, které mě potěšily. Líbilo se mi představení Heda Gablerová ve Švandově divadle, příjemná byla výstava Josefa Bolfa na Staroměstské radnici a čirou radost mi udělal i poslední zásah do veřejného prostoru Romana Týce.

Co Vás v poslední době nejvíc naštvalo?
Svou naprostou bezobsažností a nedůvěryhodností mě zasahuje samozřejmě předvolební kampaň. Něktěří politici vypadají jako parodie sama na sebe a je pro mě docela těžké odlišit původní billboardy od štvavé kampaně jejich politických oponentů. Každopádně mě zneklidňuje, jak se město proměňuje v koridory obtěžujících velkoplošných obrazovek. Nicméně se zdá, že tohle – například na rozdíl od graffiti tagů – naprosto nikoho neznepokojuje.

Na co se těšíte?
Fakt se těším, až se oteplí natolik, aby se dalo jezdit pořádně rychle z kopce dolů na kole a malovat venku a člověku přitom nekřehly prsty.

Líbí se Vám myšlenka kultury zdarma?
Fajn je názor, že umění není zboží. Kultura „zdarma“ je taky krásná představa – přesně do okamžiku, kdy to začne znamenat „mladá a hrozně cool kultura, která je velmi přitažlivá jako tvář nové kampaně nějakého mobilního operátora“.

Chtěla byste něco vzkázat čtenářům Kulturní Pecky?
Na nějaký moudra na závěr myslím zatím nemám věk. Ráda bych jim tedy místo toho přála vše dobré a hodně štěstí v plnění jejich snů.