Atrium na Žižkově uzavřelo sérii nezbytných proměn a znovu otevřelo. Po rekonstrukci nabízí moderní foyer, rekonstruované toalety, nový bar s otevírací dobou až do nočních dvou hodin, ale hlavně zajímavý program.

Atrium má několik dimenzí. Kromě galerie a koncertního prostoru v bývalé kapli využívá pro umění foyer, vnitřní atrium i zahradu. Galerie nabízí výtvarná díla, se kterými se tu setkáte nejen v interiéru, ale i v exteriéru. Ve středu 19. června zahájí vernisáž společný projekt tří výtvarníků – Karolíny Jelínkové, Kateřiny Ondruškové a Jakuba Sýkory – nazvaný Těžba hlušiny. Po znovuzahájení činnosti se v Atriu mohou návštěvníci těšit na kvalitní program pro znalce klasické i soudobé vážné hudby, ale hlavně zajímavou klubovou scénu.

Pražská klubová scéna respektuje hudební vkus několika generací. Stále fungují legendární místa z 90. let, ale vznikají i místa nová, jako právě Atrium. O sobotních večerech tu charismatickou barokní kapli oživí například elektronická hudba, rap i jiné žánry. Samotného zahájení klubového cyklu se tu ujme v sobotu 15. června ve 20:00 mladý hudebník původem z New Yorku žijící v Praze, občanským jménem Jared Bailey, který v hudebním světě vystupuje jako PIQI MIQI. Jeho hudba je směsicí funku, soulu, early 80’s hudby, New Wave, synthpopu a R & B. Skvěle mísí minulost se současností, jeho vizuální styl i originální vzhled je nezaměnitelný, jeho show je funky a plná sexappealu, nabíjí a nutí k pohybu. PIQI MIQI skládá hudbu a točí videoklipy, které si většinou sám produkuje i režíruje. Věnuje se i modelingu a reklamě a uvidíte ho i v seriálu Ulice. º


text: Iva Vojtková