Léto je v plném proudu. Už máte celou skříň zavařenin, boule za ušima od koláčů, zeleniny jste přejedeni, a zahrada je stejně pořád plná lahodných plodů? Nakladatelství Metafora přináší knihu, která pomůže ovocný i zeleninový problém vyřešit.

Pravidelné pití čerstvých džusů a šťáv je pro tělo k nezaplacení. Kniha Čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny pomůže i úplným začátečníkům zjistit, že příprava šťavnatých ovocných i zeleninových pochoutek je hračka. Dozvíte se, co budete k výrobě potřebovat, které ovoce a zelenina jsou nejlepší pro výrobu čerstvých nápojů.

Ranní snídaňový elixír nakopne do náročného dne, polední koktejl nasytí, večerní sklenka uklidní. Dopřejte si blahodárné čerstvé pochoutky ze špenátu, jablek, avokáda, lesních plodů, mrkve, oříšků, papáji, okurek a dalších úžasných plodin.

Čerstvé domácí nápoje plné vitamínů a energie přinesou nejen zdraví, ale také dobrý pocit. Inspirujte se autorkou Sarah Cadji. Když kvůli nemoci a vyčerpání už téměř nemohla vstát z postele, rozhodla se vzít zdraví do vlastních rukou a z těch nejlepších receptů sestavila knihu.

Naučte se připravovat čerstvé džusy, husté smoothies, nápoje pro revitalizaci, dobití energie, hubnutí či lepší pleť. V knížce najdete i koktejly jako plnohodnotnou součást stravování, ořechová mléka a másla a v neposlední řadě ranní panáky, jimiž nastartujete den.

Zanedlouho už nebudete chtít začít den jinak než čerstvou šťávou. º


autor: Alexandra Třešňová