Tajemný deník zamotá celý život. Pomůže majitelce vintage butiku „seznámení“ přes propast času? Dvě ženy, dva životy. Krásy starého New Yorku, humor i romantiku nabízí román Stephanie Lehmannové Butik na Astor Place.

Amanda vlastní butik na Astor Place v New Yorku, její vášní je probírat se hromadami retro oblečení a doufat, že narazí na poklad. Největší úlovek má však s módními hadříky jen pramálo společného. Amanda objeví deník, pečlivě zašitý do rukávníku. Číst cizí myšlenky se jí nejdřív příčí, ale postupně ji osud majitelky deníčku pohltí, aby jí nakonec úplně přetočil život.

Deníkové zápisky pocházejí z roku 1907, kdy mladá žena Olive přichází na Manhattan, aby se stala nákupčí v obchodním domě. Osud ji svrhl ze společenských výšin až na dno. Duchem svobodná žena je však rozhodnuta bojovat o své místo. New York počátku minulého století sice nezávislým ženám moc nepřeje, stále jsou považovány za mužův doplněk a chodit do zaměstnání rozhodně není běžné, ale Olive se snu nevzdává.

Amanda rozkrývá Olivin příběh plný nečekaných zvratů a pouští se do téměř detektivního pátrání. Olive je impulsem, aby i ona udělala zásadní změny. Přes propast století se propojí životy dvou žen a jejich pouto bude nakonec možná silnější, než se původně zdálo.

Nadhled, smysl pro humor, silné osudy a v neposlední řadě i lásku. To vše najdete v Butiku na Astor Place. Nechte se zlákat, Amanda právě otevírá. º


autor: Helena Herynková