Silně individuální doba. Individualita přede mnou i za mnou. Lidé se chtějí projevit a dělají to všemi možnými prostředky. Někteří svou podobu pěstují napříč časem a svým zráním, jiní po měsíci nahradí triko, které právě vyšlo z módy. Běžnou součástí projevu dnešní společnosti už je i tetování. Ztratilo negativní konotace a stalo se uměleckým vyjádřením. V takové podobě jej chápe nové pražské tetovací a piercingové studio Inkdividual.

Projevovat osobnost skrze vizuální zásahy
Studio založil FouSage, který před osmi lety spoluzakládal pražské studio Hell. Nyní se osamostatnil a dál pokračuje svou vlastní cestou s maximálním zřetelem na osobnost zákazníka a péči o něj. Spolu s dalšími umělci na tetování a další tělesné modifikace teď tvoří v Praze na Flóře.

Tattoo, tatau, tatu
V tetování se studio zaměřuje na originalitu a jedinečnost. Chce překonávat výzvy, hrát si s představami zákazníka a posouvat hranice běžných možností. Těmto slibům rozhodně dostojí tatérka Julia Chochola, která ještě před uchopením strojku držela v ruce od raného dětství štětec a svými tahy pokrývala plátno. Malování je pro ni vyjádřením – bez něj by to nešlo. V díle jsou pro ni důležité emoce, které promítá i do své taterské práce. K zákazníkovi přistupuje maximálně osobně a je pro ni důležité, aby obraz, který ztvární, nebyl pouze přesným otiskem návrhu. Nejraději vytváří motiv zákazníkovi na míru (chtělo se mi napsat na tělo, ale to je snad už zbytečné zmiňovat). Díky její empatii s ní může každý otevřeně mluvit o svých přáních. Julia chápe tetování i jako léčebný prvek. Má zákazníky, kteří se nechali tetovat, aby na svou kůži umístili ochranný symbol či obraz, který je psychicky podporuje v boji s nemocí nebo jim pomáhá překonávat jiné obtíže. V tomto studiu chápou svou práci s jehlou opravdu Inkdividuálně.

Vstříc netypickým požadavkům
Studio se specializuje také na aplikaci všech typů piercingů – od těch klasických až po intimní, mikrodermály nebo surface piercingy. Jako jeden z mála salónů nabízí také zdobení těla jizvami – jak brandingem (pálením), tak i cuttingem (řezáním). Skarifikátor FouSage je na tuto oblast vyhlášeným specialistou. Inkdividual se stalo také domovským studiem pro HELL CORE suspension crew. Ta přebírá tradici věšení na háky, pořádání HELL CORE show a také workshopů pro veřejnost.

Inkdividual je individuálním prostorem čekajícím na vaše tělo. Najdete ho na Floře ve Šrobárově ulici 3.


Inkdividual: piercing & tattoo experience
Šrobárova 3, Praha 3
www.inkdividual.cz
recepce: 734 818 946autor: Alexandra Třešňová