Na titulních stranách Kulturní Pecky se většinou skrývají detaily na první pohled neviditelné. Přečtěte si, co všechno na prvních stranách bylo a mohlo být.

Leden: Vznikla první veřejně prezentovaná titulka – před ní bylo ještě několik titulek zkušebních čísel. Kresbu má na svědomí, stejně jako úpravu většiny titulek, náš historicky první ilustrátor.

Únor: Tématem byl „fenomén squattingu“, a tak titulní stránka nese fotku 121 Centre na Railton Road v Brixtonu. Tuto fotografii vytvořila na jaře 1999 redaktorka Jana Kneschke a více o tom je napsáno i uvnitř únorového čísla.

Březen: Na titulní straně tohoto čísla byl zobrazen lehce poupravený komunistický pomník – tématem byla „kultura zadarmo“.

Duben: V dubnu jsme vydali číslo s aprílovou první stranou a nápisem PULTURNÍ KECKA. Jelikož tématem bylo „umění ulice“, na fotografii je zobrazen nasprejovaný nápis HANES od stejnojmenného graffiti umělce.

Květen: V měsíci lásky jste si mohli z titulní strany čísla o fetiši vystřihnout Máchu a obléknout ho do fešného latexového oblečku! V letošním roce, přesněji 16. 11., jsme si mohli také připomenout dvousté výročí narození tohoto významného podivína.

Červen: Téma na tento měsíc bylo „cestování zadarmo“, a tak se na titulce objevily dodávky travellerů naskenované na titulku z lehce ušpiněného kinofilmu.

Červenec: Ručně vystřihovanou koláží na titulní straně vede cesta k pokladu, který je na mapě označen písmenem X (hned vedle nápisu Kulturní Pecka). Na tomto obrázku je také verzatilka, která píše na cestu – číslo bylo zaměřeno na cestopisy.

Srpen: Na první straně čísla věnovanému DIY je fotografie, u které by se mohlo zdát, že je stranově převrácena, a to podle otočeného nápisu na triku staršího pána – jaká to školácká chyba! Ale není tomu tak, ten člověk měl na sobě opravdu triko s nápisem naruby. Možná si ho vyrobil sám.

Září: Téma „sklizeň“ přímo vybízelo k použití bankovky z roku 1961, jejíž líc podle návrhu F. Heřmana vyryli J. Schmidt a J. Mráček.

Říjen: Vymyslet originální a nápaditý přebal čísla, jehož hlavním tématem je „role designu“, byl velký oříšek. Cokoli umístěné na první stranu by bylo jen napodobeninu něčeho, co už tu bylo. Několik chvil před odesláním do tiskárny nakonec vznikl opakující se text „design“, který titulku zaplnil.

Listopad: Listopadová přední strana mohla být původně v tlumených barvách podzimu, při redakčním hlasování však zvítězil obrázek v sépiovém nádechu. Téma: „z druhé ruky“.

Prosinec: Držíte v ruce číslo s lehce abstraktní titulkou, ale možná, že tak abstraktní není… O tom možná za rok.