Navazuji na dubnový článek. Konečně nastal čas jít s pravdou ven. Napínali jsme vás dlouho a nyní mohu s klidným svědomím oznámit – dotáhli jsme to. Od ledna budete číst o kultuře z časopisu se zcela novým designem a jménem Artikl.

Už před osmi měsíci jsem vám prozradila, že chystáme ve spolupráci s Ateliérem grafického designu a nových médií pražské UMPRUM redesign Kulturní Pecky. V únoru tohoto roku jsme měli možnost shlédnout čtrnáct vizuálních řešení, která studenti na zimních klauzurách prezentovali. Ačkoli cesta byla náročnější, než jsem čekala, vidím už na svém monitoru novou podobu Kulturní Pecky. A od ledna 2014 kromě podoby změní časopis i své jméno. V rukou budete držet o trochu menší formát s matným papírem, současným vzhledem, čtyřmi stránkami navíc a kvalitním kulturním obsahem s názvem Artikl. Každý měsíc vás zároveň bude překvapovat barevná obměna aktuálního vydání. Přípravu podkladů nové vizuální podoby jsme svěřili Martinu Váchovi z Ateliéru grafického designu a nových médií pražské UMPRUM. Nelitujeme.

Proč tolik změn?
Obal prodává, už je to tak. Mám ráda osobitý projev nejen v textu, ale i ve vizuálním jazyku. Naše řeč už byla poměrně archaická. Zpětná vazba byla natolik silnou motivací, že jsme chtěli udělat krok dopředu a krom dobrého obsahu nabídnout i aktuální obal, který zabalí naši práci do listů papíru s osobitým výrazem. Postupem času jsme došli k tomu, že změníme i název. Jedním z důvodů byl fakt, že Kulturní Pecka se sice stala úderným slovem ve světě pražských médií, ale konotace nebyly zcela adekvátní. Zjištění – neprodává jen obal, ale i název.

Co znamená Artikl
Artikl má v sobě „art“, které objímá kulturu v celém jejím spektru. Artikl je zároveň článek. Naprosto vystihující fragment pro časopis. A k české denotaci tohoto slova – artikl je předmět obchodu, čímž náš časopis být musí, abyste mohli číst kvalitní kulturní informace a autorské texty zdarma. K dostání je na všech dobrých kulturních místech jako doposud.

V druhé polovině ledna vás srdečně zveme na křest nového kulturního magazínu Artikl do knihkupectví a vydavatelství Page Five ve Veverkově ulici číslo 5 na Praze 7. Připijeme si na něj 23. ledna 2014 v 19 hodin.


Artikl 2014
kulturní měsíčník
fb.com/artikl.org
artikl.org