Dne 13. 11. 2012 byl Facebookem zablokován účet měsíčníku Kulturní Pecka, který zde bohužel chybně, avšak stejně jako mnoho dalších kulturních subjektů, působil jako osoba, a to od začátku existence (14. 6. 2009). Tímto krokem se však deaktivovala i Facebooková stránka Kulturní Pecky a není nyní možný ani přístup ke správě skupiny Kultura zadarmo (https://www.facebook.com/groups/98024998646/). Zmizelo také velké množství dat v podobě fotek, přátel, provázání s dalšími kulturními subjekty napříč celým kulturním spektrem, nemáme nyní možnost podpory nám sympatických akcí, sdružení, spolků. Kulturní Pecka byla z Facebooku vymazána.

Žádali jsme Facebook o opětovné aktivování, avšak zatím bez odpovědi. Rádi bychom vše transformovali do podoby stránky. Rádi bychom s Facebookem navázali dialog. To však není možné, jelikož je k dispozici pouze formulář a nikde nejsou uvedeny žádné kontakty.

Dne 15. 11. 2012 byl týmem Facebooku profil opět aktivován, pod podmínkou uvedení skutečného jména v názvu. S týmem Facebooku nyní jednáme o dočasném přejmenování pouze na název časopisu, případně převedení osobního profilu na stránku. Všechny vás – naše čtenáře a příznivce prosíme, abyste kromě svého přátelství s Kulturní Peckou dali také „To se mi líbí“ na naší oficiální Facebookové stránce: https://www.facebook.com/pages/Kulturn%C3%AD-Pecka/135935809780624.


Děkujeme za podporu!
Redakce Kulturní Pecky