V Česku roste nová generace ilustrátorů, kteří se bez problémů vyrovnají těm světovým. Zažít je na jednom místě můžete 31. srpna ve Stromovce na utajené exhibici Secret Walls X Czech. Nezapomeňte si zjistit heslo!

Secret Walls X Czech se pomalu dostává do své hlavní části. Čtvrtfinálové souboje jsou za námi a ze svých temných ateliérů na světlo opět vylezlo hned několik zajímavých nových jmen. 31. srpna se odehraje mimořádný exhibiční souboj, který tak symbolicky překlene soutěž do její druhé poloviny. Tři ze čtyř letošních semifinalistů zde podstoupí zkoušku nejtvrdší. Nová krev se postaví staré gardě, Synům Božím, kteří vyzývají nováčky na souboj!

Vláďa Chalupa, absolutní vítěz loňského kola, Lazybastard a Emil Norm, kteří se potkali v prvním ročníku Secret Walls, již prokázali své kvality, a to ničím menším než drtivou porážkou londýnských borců v rámci výroční exhibice londýnského Secret Walls.

Rukavici hozenou těmito světem protřelými bardy přijde sebrat Nová Krew, trojice Plumm, Slakinglizard a Distingo, kteří se letos probojovali až do semifinálových kol. Jak obstojí v drsném světě a dokáží se ubránit útoku na bílém plátně pouze s černou fixou v ruce?

Synové Boží výhrůžně vzkazují: „Londýn jsme zbořili a teď zboříme Novou Krew Secret Walls. Slívu, ještěrku a gentlemana! Inkoust jim poteče z uší, až budou utíkat!“ Nová Krew se nebojí a do souboje jde naplno: „Přišli jsme nahradit tu starou gardu“ Slakinglizard doplňuje: „Čím budete bojovat? Berlema?“

Kdo je Nová Krew?
Plumma odkojily Želvy Ninja a morální hodnoty mu vštípil Barbar Conan. Tuto výchovu pak určitě ocenil, když vyrůstal v nelítostném prostředí panelových sídlišť. Věnuje se hlavně ilustraci všeho druhu a konceptuálnímu designu s fantasy a sci-fi tematikou.

Milovník slizu a všemožných tvorů ze slizu vzešlých, Slakinglizard z Brna, má za sebou už nespočet samostatných výstav, např. na Creative Market Praha nebo v galerii 3×3 v Liberci, ilustruje knihy a spolupracuje s výrobci loangboardů.

Distingo rád pracuje s odpadovými materiály, vyrábí z nich sešity a skicáky. Momentálně je ztracen ve světě černobíla. Má za sebou roční stáž v Polsku, kde skrze M-City nasával inspiraci pro svoje další projekty.

Kde se souboj odehraje?
Léto ještě rozhodně neskončilo, dusno se opět valí na betonové zdi města, a tak se tento speciální souboj přesouvá z prostorů pražských klubů na pohostinnější místo. Bílá zeď bude vztyčena v Tiskárně na Vzduchu v Parku Stromovka.

Souboj 90 minutové ilustrátorské bitvy budou doprovázet beaty Secret Walls Djs. Vstup je jako obvykle 100 Kč a večírek začne ve 21:00.


Secret Walls X Czech: Synové boží vs. Nová Krew
Tiskárna na Vzduchu
Park Stromovka, Praha 7
31. 8. 21:00 100 CZK a heslo
www.facebook.com/events/202349533266487
minulý souboj 27. 8. v experimentálním prostoru NoD