Dva bílé čtverce dva krát dva metry tvoří arénu kreslířského duelu, při kterém platí kdo s koho. Klání trvá devadesát minut, a povolenou zbraní je černá kresba a vzkazy v komiksových bublinách.


25. 5. se v pražském NoD uskutečnil první souboj Secret Walls X Czech 2013. Utkal se v něm Slakinglizard z Brna a Rotr z Liberce. O hudební doprovod se postarali DJs Hlavolam a Wosa. Samotnou mě překvapilo, jak zábavné bylo tohle utkání sledovat. Rotr povolal na svou zeď obtloustlého lidožrouta, který si rád smlsne na Brňácích. Tvářil se zlověstně, stál po kolena v kostech a lebkách… Škoda jen, že Rotrovy jednoduché klidné linie založily lidožroutovi ruce za záda a i další čtyři postavy, které ztvárnil, vypadaly, že se přišly jen podívat. Vedle toho Slakinglizard nechal vybublat své alter ego, s partou našeptavačů a obludou na pupku, která neváhala Rotrův klid opětovat palbou. Své čtyři čtvereční metry vyplnil jasně mířenou akcí, kterou svého protivníka symbolicky rozcupoval. Na svou stranu si tak získal přízeň nás ječících a řvoucích diváků, neb to byl právě ten malý rozdíl v decibelech, který rozhodl o vítězi prvního klání, kterým se Slakinglizard stal. Když bylo dobojováno, měla jsem možnost položit vyzyvatelům tři jednoduché otázky.

Jaké to je kreslit před tolika lidmi?
Slakinglizard: Pro mě byl nejhorší nástup. Když už jsem začal kreslit, tak jsem dav za sebou už moc nevnímal a byl jsem v pohodě.

Jak ses připravoval a jde to vůbec?
S: Na takhle velkou plochu jsem kreslil poprvé. Dopředu jsem měl akorát ten nápad „fotr – kmotr – Rotr…,“ to ostatní přišlo až tady a teď.

Bylo tady hodně lidí, kteří přišli jen proto, že tu budete kreslit právě vy. Je něco, co bys svým fanouškům chtěl vzkázat?
S: Pro mě jsou motorem. Když je dobrá odezva, tak mě to žene dál.

Jaké to je kreslit před tolika lidmi?
Rotr: Já se přiznám, že to není zrovna můj šálek kávy. Trochu mě to stresovalo.

Jak ses připravoval a jde to vůbec?
R: Nevěděl jsem dopředu, na co budu reagovat, tak jsem nechal na náhodě, co z toho vyplyne.

Je něco, co bys svým fanouškům chtěl vzkázat?
R: Děkuju za podporu – byli jste skvělí!