Na konci května loňského roku se z třetího patra Domu hudebnin začala linout vůně kávy mísená s výhledem na Jungmannovo náměstí. Nátalie Steklová vyhrála v boji s náročnou rekonstrukcí a otevřela sluneční terasu, která obklopuje její showroom a kulturní prostor.

Dům hudebních nástrojů architektů Vlastimila Brožka a Karla Polívky je jednou z mála staveb, která nezměnila svůj účel od původního záměru. Jeho chodbou zní tóny piana a já jsem ráda, že si je mohu vychutnat krátká tři patra, než otevřu dveře do prosvětleného funkcionalistického místa olemovaného terasou. Odměnou za nevyužití výtahu je mi koncert a následuje kvalitní káva. Prostor dýchá příjemnou atmosférou. Původní parkety se harmonicky doplňují se světlým interiérem, kterému dominuje v jeho středu sloup. Ten je nosníkem pro Natáliinu hlavní práci – nese její oděvní modely, jež díky kruhovému zavěšení doslova levitují prostorem. Modely Natálie Steklové oblétly světová mola a její vizuální cit stylistky se uplatnil i v showroomu. Na jeho podobě původně pracovala s architekty, ale protože se prostor nepovedlo propojit s jejími představami, chopila se realizace sama. Podpořila vzdušnost místa a díky výběru vhodného nábytku z něj učinila multiúčelové. U kávy, bylinného čaje nebo moštů se sedí na původních sedadlech z kina nebo originálních indických židlích, které jsou skládací, a umožňují tak kavárnu proměnit třeba v sál pro cvičení jógy. Nejedná se tedy jen o showroom prezentující oděvní kolekci Natálie Steklové, ale o konceptuální prostor propojující mnoho aktivit. Taková koncepce už poměrně dlouhou dobu funguje v městech za hranicemi naší země a jsem ráda, že se tento způsob propojování propojitelného objevuje už i u nás.


V obchodu je k mání kosmetika Dr. Hauschka a bio parfémy BIO BACHOVKY. Šaty z Natáliiny kolekce můžete přímo na místě vhodně doplnit šperky Hany Koi a Jiřiny Riant nebo se obout do veganských bot KEDS. A při troše štěstí potkáte Natálii přímo při práci u šicího stroje či výkresů.

Páteční rána Natálie organizuje cvičení jógy s následnou snídaní, každé poledne otevře prostor klidu pro práci doplněné třeba domácím štrúdlem. S přibývajícími hodinami hostí muzikanty nebo herce při jejich produkci. Večer se konají projekce filmů ve spolupráci s Artcam. Ty středeční naplňují degustace tapas a přívlastkového vína. Natálie nechává žít prostor i o víkendu, kdy pořádá kursy origami, vyšívací semináře ke kursu Evy Adamcové nebo propůjčí místo soukromým večírkům a dalším akcím, jako byl například bazar oblečení stylistek a blogerek z Blogesrobes.

Terasa je samozřejmě nejpříjemnější za vyšších teplot, ale výhled na Národní divadlo a Petřín je fascinující každou chvíli. Shop&Café Natálie Steklová je tam, kde se práce stává snem. ∞


Shop&Café Natálie Steklová
Jungmannovo náměstí 17, Praha 1
út—ne 12:00—21:00