Praha není jenom most a hrad, říkali už PSH. V posledních letech se zaplňuje farmářskými trhy zaměřenými na lokální potraviny nebo jednorázovými designovými akcemi. Spojení všeho dohromady a dostupnost takového pel melu každý týden, to tu ale zatím nebylo.

MINT: Weekend Market bude prvním pravidelným lokálním trhem, na kterém bude VŠECHNO. Každou sobotu v Pražské tržnici nabídne od devíti do šesti občerstvení, kafe, autorskou módu, design, knihy nebo domácí kosmetiku. Vstup bude zdarma, yaaay.

Market je inspirován trhy v Bangkoku a v londýnském Camden Town, které tak moc milovala Amy Winehouse, takže od MINT: Weekend Marketu kromě stánků čekejte i tvůrčí atmosféru, všudypřítomnou hudbu a trochu toho punkového uvažování. Startuje 1. října.

Pražané i turisti budou mít důstojnou alternativu k nakupování v obchodních centrech a čeští výrobci budou zase dostupnější. A proč právě Pražská tržnice? Kromě toho, že do tržnice Pražané chodí na jednu z nejlepších Pho Bo ve městě a v posledních letech se tu rozvíjí svébytná kulturní scéna (Jatka 78, přesun Trafačky, večírky v hale 36), se aktuálně plánuje ještě Vnitroblock – oživení starého domu i s přilehlými ulicemi, které ovládnou umělci a kavárníci. Organizátory baví atmosféra, která se v Holešovicíh rodí, a zakladatel MINTu Omri Goz k tomu doplňuje: „MINT: Weekend Market považujeme za pilotní projekt do konce roku a uvidíme, jak budou zákazníci reagovat. Je možné, že později naše pole působnosti rozšíříme na více dní i aktivit. V našich hlavách se totiž rodí smělé plány na oživení Holešovic. Takže, přijďte na MINT!“ º