Pokud jste nestihli rozkvést s jarem, ani v létě není pozdě na nějakou tu osvěžující změnu. Třeba nový účes. Jak na to?

Na libovolných částech hlavy ustřihněte několik dredů. Pečlivě vyberte pole působiště. Nejlépe tak, aby se dalo zakrýt a nevznikl holý prostor. Ideálně ustřihněte každý týden pouze jeden dred a uschovejte ho do krabičky od zmrzliny. V místech, kde si toužíte udržet pruh přirozených kadeří (těch nezacuchaných), ustřihněte dred asi tak pět centimetrů od hlavy. Zbývající „ocásek“ se pokuste rozčesat nejdříve prsty, poté hřebenem. Ano, je nejvyšší čas po devíti letech vzít do ruky hřeben! Nejprve na návštěvě očíhněte, jestli se nějaký nenachází v cizí poličce v koupelně. Pokud jste objevili pár malých breberek neznámého druhu, je na čase pořídit si česadlo vlastní. Půjčené mlčky vraťte na původní místo. Tak aby na první pohled nejevilo známky zneužití.

Ustřižené dredy uložte někde, kde je nikdo nenajde. Mohly by nedopatřením skončit v koši. Když se vám bude zdát, že už není do čeho stříhnout, a spolubydlící je zrovna na pár dní pryč, pusťte se do práce. Mějte v záloze celý víkend a pozvěte partnera nebo jinou příbuznou duši na návštěvu.

Mějte vše připraveno
Den první věnujte vybírání těch nejlepších. Ne každý totiž bude použit v prvním kole. Obzvlášť pokud jste stříhali až příliš usilovně. Pomoc spolupachatele při této akci je téměř nezbytná. Rozdělejte melírovací prášek s peroxidem. Jako vhodné nanášedlo se osvědčila tyčka od nanuku. Nemůžete ji najít? Zkuste zalovit pod kočičím záchodkem. Možná si ji tam nějaký černobílý lotr schoval čistě pro své účely. No a teď šup do toho. Pravou rukou chyťte jeden konec dredu, levou druhý. Připraveni? Teď přišla velká chvíle vašeho pomocníka. Povzbuzujte ho, ať co nejdůkladněji vtírá vzniklou kašičku.

Po vyplýtvání směsi odložte dílo do plastového umyvadýlka a odneste působit do pokoje, kam nemají kočky přístup. Možná vás budou chtít potrestat za ukradené dřívko. Nebo spíše budou chtít při vzniku nového účesu asistovat. Avšak jejich pomoc není příliš vítaná. Po uplynutí dostatečné doby (až si vzpomenete!) dredy opláchněte a směs z nich vymyjte. Zanadávejte, že snaha nedopadla podle vašich očekávání. Pokud už nemáte další melírovací přísady a hlavně trpělivost, spokojte se s výsledkem. Nechte oschnout.

Napínavý výsledek
Jste trochu bystří? Schovejte si dřívko od nanuku. Skončilo už v koši? Nevadí. I když lije, že by psa nevyhnal, musíte vyrazit ven. Ulovit alespoň klacík. Postup je už velmi podobný předchozímu dni – podržet, důkladně nanést. Tentokrát zelenou barvu. Nebo jinou. To je na vás. Chcete, aby se na dredech co nejlépe uchytila? Obarvené je zamotejte do igelitového sáčku. Uložte do šatní skříně. Nechte působit dvacet čtyři hodin. Možná barva chytí podle vašich představ. Spíše se ale smiřte s tím, že ne. Dozvíte se to při dalším vymývání.

Nastává napínavá chvilka. Zcela rozhodující okamžik, kdy prověříte třeba svého partnera. Jestliže neumí šít, nebo šití předstírat, vybrali jste si špatně. Zručného poznáte tak, že jím našité dredy (na dredy rostoucí), vydrží alespoň týden, než je poztrácíte. Z nového účesu se vytrvale radujte dva dny. Je možné, že barva nepřežije první kontakt se šamponem. Nic vám ale nebrání pokus kdykoli zopakovat. Máte strach ze zničených vlasů? Pokud máte dredy, tak už asi ne.