Stalo se v létě, ve kterém se kdekdo chystal z města. Tomu, kdo už má svůj díl odpočinku vybraný. Kamarádi zaúkolovali. Jen pohlídat domácího mazlíčka – třeba kočku. Na péči prý úplně nenáročnou. Když ptáčka lapají… určitě to znáte.

Pořádně zvažte, než se rozhodnete stát otrokem téhle lstivé šelmy. Péče o její spokojený život není jen tak. Kočička se sice tváří něžně, ale ve skutečnosti je pořádný divoch. Touží být stále středem pozornosti a vyžaduje dodržování svých zvyků. Jak k nim přišla, se neptejte.

Začíná snídaní přesně v pět třicet. Prý vhodná doba pro zažívání. V pět patnáct spustí koncert. Dá vám čtvrt hodiny, abyste rozlepili oči a servírovali maso na talíř. Není radno jí odporovat. Nevěříte? Vyzkoušejte. Ale bude to bolet! Sotva se rozespalí dobelháte do koupelny, hned je vám v patách. Kontroluje ranní hygienu. Případně si sama smlsne na troše pasty. Vůně masa z tlamičky bývá totiž nelibá. Někdy se nechá zlákat na hru s provázkem. Nejraději s vaší tkaničkou od tepláků. Na té visí celou dobu, co se chystáte do práce. Vyžaduje také kontrolu oblečení. Zda chodíte v čistém. A touží znesvětit oděv chlupovou stopou. Aby každá jiná kočka věděla, že už jste zadaní. V momentě, kdy si na postel připravíte svetr či mikinu, lehce zanaříká. Vaše žehlicí schopnosti nedosahují vysokých kvalit, raději se sama chopí práce. Zalehne oděv a uhladí vlastními silami. Leží urputně a odmítá se hnout. Nakonec s ní musíte svést krutou bitvu, po které odejdete s několika šrámy. A někdy stejně jen v triku.

Brzy si spočítá, v kolik se vracíte. Vybízí vás hlasitým kvílením, abyste si pospíšili a do pátého patra vyběhli co nejrychleji. Madam už se dost nudí. Požaduje vyčesávání chlupů. Tak dlouho, dokud vám razantním úderem drápky nesdělí, že vaše služby dál nejsou potřeba. Teď si chce hrát. Když nereagujete a zasednete k počítači, jasně vám dá najevo, co si myslí. Musí vám vyprávět, jaký měla den. A tak mňouká a mňouká. Číhá zpoza rohu a pak rychle vyskočí, abyste se cítili ohroženi. Snad jste pochopili, že práce s počítačem je riziková činnost.

Nejvíc se těší na přípravu večeře. Běda, pokud vaříte bezmasé jídlo. Dost ji naštvete. Rozhodně hodlá ochutnat každou složku pokrmu. Občas jí něco nejde pod fousky, tak to nepozorována uklidí pod lednici. Hotové jídlo přijde ochutnat přímo ke stolu, respektive na stůl. Nebraňte jí v přístupu! V deset večer se jí klíží oči. Pokud se nechystáte spát, začne nervózně přešlapovat. Jestli nepochopíte, bude zlá. Nezbývá než zhasnout a natáhnout se do mezery mezi matracemi. Kočka potřebuje hodně místa. Nejlíp se jí spí, když vám zadek narafičí přímo před nos.

Tak co? Ještě jásáte, že už se té roztomilé antistresové kuličky nemůžete dočkat? Nebo jste se rozpomněli, že vlastně následujících čtrnáct dní nebudete mít čas?