Coworkingové centrum Creative Gate chystá na konec února již třetí panelovou diskuzi. Tentokrát pokládá otázku: „Existuje u mladých lidí víra?“

Na diskuzích, které proběhly v roce 2013, hosté probírali, zda ještě existuje v dnešním světě původní tvorba a zda subkultury a mainstream jsou dva odlišné nebo propojené světy. Obě akce se setkaly s příznivým ohlasem veřejnosti, a tak se organizátoři nebáli vrhnout na další nesnadné téma.

Je víra přežitkem minulosti, nebo neměnnou existenciální potřebou člověka? Má ještě pro mladé lidi, zahrnuté technikou a informacemi, smysl něco tak neuchopitelného jako víra? Jaké priority určuje jednotlivcům moderní společnost?

Platforma Úhel pohledu se vždycky snaží položit netriviální otázku a dostat na ni odpověď od lidí z nejrůznějších oborů. Tak, aby vzniklá mozaika pohledů a názorů ilustrovala dané téma co nejcelistvěji. Předchozích diskuzí se zúčastnili například tak odlišné osobnosti jako režisér Zdeněk Suchý, publicista Mario Kubaš, malířka Alena Kupčíková anebo akademický punkáč Štěpán Málek, rapper Vladimir 518 a romská aktivistka Ivana Čonková.

Tentokrát bude pořad moderovat katolický kněz, farář, publicista a dokumentarista Jan Hanák. „Jan Hanák je člověk, který přirozeným způsobem spojuje náboženství s komunitním fungováním společnosti a s moderním životním stylem a přemýšlením. Zároveň je to milý a vtipný člověk, který je pro tuto diskusi jakožto moderátor ideální,“ říká Zdeňka Brychtová, produkční Creative Gate. Jako hosté byli pozváni například Leila Abhaya Lee, žena, jejíž život proměnil zážitek klinické smrti, farář a rektor Tomáš Halík a Ewa Farna, populární zpěvačka z tradičně katolické země.

Pokud vás tato otázka zaujala a chcete se na diskuzi podívat z vlastního úhlu pohledu, přijďte 26. února v 19 hodin do prostoru Era svět na Jungmannovo náměstí. º


Diskuzní pořad Existuje u mladých lidí víra?
Era Svět (Jungmannovo náměstí 6, Praha 1)
26. 2. 19:00 • vstup zdarma • nutná rezervace místa na recepce@creativegate.cz

Více informací na www.creativegate.cz nebo stránce centra na Facebooku.