Evě Votavové alias Efce rostou fluorescentní 3D objekty pod rukama jako houby po dešti.

V sobotu 12. února proběhla v Café Alternatif (Mezibranská 21, Praha 1) vernisáž částečně prodejní výstavy 3D objektů, které Efka vytváří metodou tzv. kašírování a následným dokrášlováním UV-aktivními barvami. „Kašírování je vlastně neustálé vrstvení papírů, novin a letáků na sebe, a proto bych chtěla poděkovat velkým obchodním řetězcům za bezplatné poskytnutí materiálu,“ směje se v úvodním proslovu autorka, povoláním učitelka výtvarné výchovy a zároveň třídní 9B.

Mezi volenými motivy dominují houby, hvězdy a různé organické tvary. Inspiraci si Efka bere ve fascinujícím světě atomárních struktur, který je pouhému oku skryt a zjevuje se až pod objektivem elektronového mikroskopu. Zvětšené mikrostruktury v zářícím provedení působí až mimozemským dojmem, takže není divu, že se UV-aktivní dekorace používají na festivalech psytranceové hudby. Dohromady s pulzující psychedelickou muzikou instalace ožívají, tančí, podněcují fantazii a vtahují přítomné do vzdálených dimenzí.

Do klubkavárny je možné zajít kdykoliv od časného podvečera (otevřeno od pondělí do pátku 16:00-24:00, v sobotu a neděli pak 18:00-24:00), doporučuji ale volit čas vyloženě po setmění, neboť až po vymizení denního světla mohou UV paprsky naplno působit. Na vyžádání je však možné i za dne poprosit obsluhu o zatemnění místnosti a rozsvícení UV zářivek. Výstava je prodloužena do 19. 3. 2011. Vstupné zdarma.