„Všechny tyhle slabomyslný bezpečnostní opatření stejně k ničemu nejsou, kdo sletí, ten prostě sletí a game over.“

Rychlé životní tempo, obleky, manažerská hantýrka, stovky různých řečí a národností. Na každém letišti se odehrává život v mikrosvětě odletových hal a bufetů, kde se snadno ztratí jak atentátník či dvojice zlodějů, tak spěchající generální ředitel či slečna z pokladny. Letiště symbolizuje úspěch a flexibilitu, která je bohužel vyvážena ztrátou identity.

Představení Nebe nepřijímá od uměleckého souboru Divadlo Letí je pojato jako pět krátkých příběhů od pěti různých evropských autorů – jsou jimi Joe Penhall (Velká Británie), David Drábek (Česká republika), Falk Richter (Německo), David Gieselmann (Německo) a Viliam Klimáček (Slovensko). První představení se odehrálo stylově na pražském letišti dne 21. října, ale přesun do kamenného divadla Na Zábradlí mu ani trochu neuškodil.

Členové hereckého souboru si rozhodně neberou servítky a nejdou pro sprosté slovo daleko. Díkybohu zároveň nesklouzávají k laciné vulgaritě a snaze šokovat diváka každou p*delí. Hra je svižná, vtipná, nejspíš se budete smát i nahlas. A na konci se téměř dozvíte, co se děje po smrti.


Reprízy: 13. 1., 20. 1.