Divadlo Letí v září do Plzně, aby zde v rámci Mezinárodního festivalu Divadlo uvedlo unikátní interaktivní (společenskou) hru „Proti pokroku. Proti lásce. Proti demokracii.“ Jediné dvě reprízy se uskuteční 11. a 12. září 2015 v prostorách plzeňské Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Trilogie se skládá z více než dvou desítek samostatných krátkých her, které jsou ovšem tematicky propojené. S břitkým humorem podrobují tvrdému zkoumání všechny „nezpochybnitelné hodnoty“, jimiž se zaklíná současná západní společnost. Diváci se vydají na divadelní pouť dehumanizovaným městem, ve kterém se manželství uzavírají jako smlouva na dobu určitou a nadnárodní společnosti autorizují svá vlastní náboženství.

Na projektu, který byl doposud uveden pouze v Centru současného umění DOX, se podílí přes dvacet herců, tanečníků a loutkoherců, pět výtvarníků a osm režisérů. Jednotlivé scény budou probíhat paralelně na několika místech zároveň a diváci si budou pomocí herního plánu, jejž u vstupu získají, zvolit, na kterou z nich se půjdou podívat. Sami si tak vytvoří mozaiku jednotlivých obrazů. Nebudou však mít možnost zhlédnout je všechny, a tím si každý poskládá svůj „scénář“. V rámci projektu bude připraven i doprovodný program, který bude probíhat v podobě venkovních intervencí. Více informací o projektu najdete na www.divadlo-leti.cz. º


autor: Adam Krátký