Divadelní sezonu ve Studiu ALTA uzavře 24. června představení Loneliness & Stuff skupiny Ufftenživot (www.ufftenzivot.cz), které s humorem i vážností nahlíží téma samoty a neschopnosti navázat mezilidské vztahy. Těšit se můžete také na Last Chance to DANCE – závěrečná party sezony, na které nikdo nebude sedět v koutě!

Nerozlučná dvojice mladých a sebeironických performerů a tanečníků, Sára Arnstein a Jiří Šimek, nebere společenský fenomén samoty na lehkou váhu. Osamělost nás uvádí do izolace, ale zároveň rozšiřuje náš vnitřní svět, který je základem pro navázání hlubokých vztahů. Snad každý poznal osamělost na vlastní kůži, kdo se ale zamýšlí nad tím, kde se vzala?

V mozaice pohybových i mluvených výstupů mohou diváci hloubat nad nabízenými podněty, které vycházejí z mnoha výzkumů a rozhovorů. Potřebujeme se neustále identifikovat s okolím, ale to z nás dělá outsidery. Chceme svůj život sdílet, ale bojíme se ztráty vlastní identity. Osamělost doprovází vnitřní prázdnota, sbližování zase notná trapnost. Celý život něco hrajeme, nezapomínáme ale, kým skutečně jsme?

Mezilidské vztahy jsou ve světě zjednodušenin stále komplikovanější a plné paradoxů. Kdo se v tom má vyznat, když se nevyznáme ani sami v sobě? Loneliness & Stuff vám ukáže, že v tom nejste sami. Všichni to známe. Ufftasamota. Ufftosbližování. Ufftenživot! º


autor: Tatiana Brederová