LET IT ROLL se za tři roky stal jedním z největších letních festivalů elektronické muziky v Čechách. Nyní expanduje do zahraničí.

Let It Roll, tři slova, která jsou dnes známá nejen fanouškům drum & bassu, ale všem milovníkům elektronické muziky. Účast na této akci je totiž otázkou pravidelné povinnosti stejně jako chleba namazaný máslem k snídani. Přestože by se mohlo zdát, že tento megamejdan máme na talíři už od nepaměti, jeho chuť se mění s každým novým soustem.

Všechno vlastně začalo úplně nevinně, stejně jako mnoho podobných akcí v undergroundových prostorech pro pár stovek nadšenců. Od prvního Let It Rollu 2003 se ale laťka posouvala stále výš a za nedlouho se v Čechách na této akci objevovala nejen domácí jména z drum & bassové a reggae scény, ale i britští velikáni typu Roni Size, Aphrodite nebo Shy FX.

Bublina málem praskla v roce 2008, kdy se vyprodala party v tovární hale Chirana a 4000 lidí si na jednom místě užilo ten nejnabušenější line-up v historii naší země, kterému vévodili Pendulum a Ed Rush. Právě tato akce odstartovala nový fenomenální standard – drum & bassová párty pro tisíce lidí představí za jednu noc tolik zvučných jmen, která se horko těžko vystřídají v Čechách za celý rok. A navíc nakopla organizátory k zásadnímu posunu – letnímu open air festivalu.
Zatímco jiné styly jako techno, house nebo breakbeat si střídavě procházejí obdobím boomu, úpadku a vlnami inovací a stagnací, drum & bass stále roste a dech mu ne a ne dojít. I proto další plány a ambice Let It Rollu rostou exponenciálně – na letošním českém festivalu vystoupí přes třicet zahraničních DJs!
A tak pro rok 2011 padla další meta – expanze do zahraničí. Zatím sice „jen“ k sousedům na Slovensko, ale kdo ví, co přinese budoucnost. Věhlas Let It Rollu je celoevropský a přijíždí na něj stovky cizinců – loni organizátoři zaznamenali kromě slovenských návštěv i výpravy ze Španělska, Belgie nebo Moldávie.
Úspěch však není jen otázkou popularity stylu. Radost lidí umocňují tradičně vymazlené originální dekorace, špičkový zvuk, ohromující světla, nápaditá projekce a profesionálně zvládnutá organizace, což je bezkonkurenční balíček zážitků, které se jinde nedostanou. U open air festivalu pak ke všemu ještě musíme přičíst nádherné místo konání v přírodě, přímo u písečné pláže s příjemným koupáním.

Let It Roll oproti ostatním elektronickým festivalům, které se zmenšují, upadají a zanikají, roste a letos poprvé představí i samostatnou dubstepovou stage. Tento styl strhl celý svět a nabízí další východisko pro ty, kteří v drum & bassu nebo jiných stylech už nenacházejí tolik inspirace a uspokojení. Spojení dvou dynamických hudebních žánrů a krásného prostředí k relaxaci – Let It Roll Open Air je zábavná dovolená pro každého. Stačí se jen rozhodnout: Vycestovat v červnu na Slovensko, zůstat v červenci Čechách a nebo jet pro jistotu na oba dva?

LET IT ROLL OPEN AIR SLOVAKIA – Prašice-Duchonka – 24.–25. 6. 2011
London Elektricity, Netsky, Fresh, John B, Ed Rush & Optical, Matrix & Futurebound…

LET IT ROLL OPEN AIR CZECH – Staré Ždánice – Pískovna Oplatil – 22.–23. 7. 2011
LTJ Bukem, Friction, Netsky, Camo & Krooked, Aphrodite, Hazard, Alix Perez, Audio…