Festivaly s elektronickou muzikou u nás sice stagnují, Let It Roll ale letos opět o něco povyroste. Po prvním slovenském vydání se ten český přesouvá na pláž, přidává třetí plnohodnotnou dubstep stage a nabízí zase o několik zahraničních jmen navíc. Ale pěkně po pořádku…

Čtvrtý ročník drum & bassové sešlosti se letos opět uskuteční v krásném prostředí Pískovny Oplatil ve Starých Ždánicích, v obci ležící kousek od Pardubic a Hradce Králové. Změnou je přesun celého areálu o několik desítek metrů z louky v lese na písčitý poloostrov. Nový tuning je tak nejen romantický (festival na pláži), ale i ryze praktický (festival na písku – tedy ne na trávě – a tudíž ne v bahně, pokud náhodou zaprší; a že se to v minulosti už několikrát stalo).

V programu je nově dubstepová stage pro milovníky nabasovaných zlomenin kolem 140 BPM. „Dubstepový stan byl jasným východiskem, kam dál posunout festival. Je to energická muzika, která dobývá celý svět, a většina drum & bassových producentů s ním zdatně koketuje. Zatím jsou vůči dubstepu lidé v Čechách dost rezervovaní, ale věříme, že právě Let It Roll pomůže k osvětě,“ nadšeně plánuje Zdeněk Souček alias Suki, hlavní organizátor festivalu, a dodává: „Tenhle styl už zněl půlku noci na zimní indoorové party a tentokrát si ryzí dubstepovou atmosféru užijeme celé dvě noci.“ Volba sice nepadla na žádné superstars á la Skream, Rusko nebo Benga, ale na mladší, alternativnější a zatím neoposlouchané umělce N-Type, Trolley Snatcha, Youngsta, Subscape a Balkansky, což je pro fanoušky určitě velké plus.

Krom toho přímo na „ostrově“, tedy na části pláže budou moci návštěvníci lenošit a nabírat síly na další noc plnou hudby a tance. S pláží bude sousedit čtvrtý hudební stánek v režii smíchovského klubu Azyl, který se spojí s beach barem. „S přípravou si dáváme opravdu záležet, těšte se na papoušky, sudy, rákos, palmy, lehátka, slunečníky a nebudou chybět osvěžující chlazené drinky a točená zmrzlina, to je jasné. Prostě pláž, jak má být,“ představuje svoji chloubu její šéf, Tomáš Mázdra alias Pixie.

Pro samé vychytávky bychom ale málem zapomněli na to hlavní: drum & bass! Zde se ale téměř nic nemění, jen se navyšuje počet headlinerů. Legendy jako Aphrodite, LTJ Bukem a Friction si na open air stagi „podají“ mixák s novými hvězdami Netsky nebo Camo & Krooked a dalšími. Take Control stage nabídne jako vždy dvě rozdílné „klubové“ noci – páteční Shogun Audio night a sobotní Therapy Sessions. Festival na pláži plný drum & bassu a dubstepu se odehraje o víkendu 22. a 23. července. Let It Roll!

autor: Kryštof Benca