Po roční pauze se do Zlína vrací hudební festival Busfest, který se letos bude muset obejít bez diváků. Kvůli přetrvávajícím hygienickým opatření se letošní, již dvanáctý ročník studentského festivalu bude konat pouze online.

Netradiční koncept, kde kapely vystupují za jízdy v trolejbusech zlínské MHD se po roční pauze, kdy musel být z důvodu pandemie koronaviru zrušen, vrací do Zlína. Tentokrát však obvyklou trojici trolejbusů, kterou v průběhu dne běžně navštíví na 300 diváků, nahradí jeden jediný, a to pouze s kapelou a kamerovým štábem. Takto reagoval studentský team Busfestu na přetrvávající hygienická opatření, která v současné době neumožňují pořádat koncerty. Avšak festival i přesto slibuje kvalitní podívanou skrze záznam, který bude dostupný na jeho youtubovém kanále od 4.6. 2021. Kromě záznamu se diváci mohou těšit i na afterparty, jež bude probíhat v rámci livestreamu na sociálních sítích festivalu.

Busfest je nejstarším studentským projektem z dílny Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V minulosti nabídl spoustu zajímavých interpretů, jakými byli například Andělem oceněné duo DVA, stálice české hudební scény Tata Boys nebo experimentální elektro duo VR/NOBODY.

Pro více informací o festivalu navštivte web Busfestu, anebo sledujte nejčerstvější novinky na sociálních sítích Facebooku a Instagramu.