Když se řekne Lady Terminator, polknou pamětníci nasucho. Zakázaná kazeta z konce 80. let, zamykaná u táty ve skříňce, lákala kdejakého zvídavého hošíka. Protože ten akční nářez byl fakt hustej!

Za sebe musím říci: Lady Terminator – jak jsem tě uviděl, zamiloval jsem se. Jsi pro mě skvostnou ukázkou dokonalosti asijské tvorby 80. let. Ano, přiznávám, zbožňuji Hongkong, chtivě vyhledávám filmy, které tehdy vznikaly, protože si velmi vážím absurdity s obrovským množstvím humoru, již tehdejší filmové produkce dokázaly do scénářů vložit. Ale! Lady Terminator! Ty jsi to překonala! Ty jsi pro mě asijským Olympem. Protože TENTO FILM je zkrátka a jednoduše „must see“ pro všechny, kteří to myslí s béčkovým žánrem vážně.

Příběh o Královně jižních moří Nyai Loro Kidul, jež přichází se svou pomstou na potomstvu anglického gentlemana – tj. na Američanech – je naprosto luxusním filmovým námětem. Lady Terminator mě poučila, že není radno stát v cestě ženský, která si vezme něco do hlavy. No, dobře, nepoučila mě zas tak důkladně, ale jedno je jasné: nevěř nahý ženský, co vylezla z vody! A už vůbec ne, pokud si oblékla křiváka a do rukou vzala M16!

Pořadatel akce, Trololo Film Entertainment, již třetím rokem svým příznivcům zprostředkovává neobyčejné kulturní filmové zážitky při pravidelných promítáních. V jeho týmu jsou odborníci na slovo vzatí. „Naším zájmem jsou extrémně zábavné filmy,“ přibližuje Karel Goldmann. „V podstatě se dají popsat tak, že se jejich autoři hrozně moc snažili, ale řízením osudu jim to nevyšlo a oni si toho nevšimli.“

Nepropásněte Lady Terminator 13. července od 21.00 hodin na Výstavišti. Stačí jít 100 metrů směrem k Planetáriu a už tam jste. Za 50 korun za film a následnou hudební produkci to rozhodně stojí. Kdo nevěří, ať se podívá na trailer…


LADY TERMINATOR (1988 motion picture)
DJ HOLLYWOOD (80s mix selection)
Tiskárna na Vzduchu
Stromovka, Praha 7
so 13. 7. 21:00
50 Kč
https://www.facebook.com/events/362252090567625/
https://www.facebook.com/TrololoFilmEntertainment