Natočte dokument o maximální délce 10 minut ze své ulice či čtvrtě, jež je vám blízká. Přihlaste jej na stránce www.mystreetfilms.cz a „připněte“ k místu vzniku. Váš snímek se stane součástí filmové mapy, kterou zaplní další příběhy natočené amatérskými i profesionálními filmaři… to je základ projektu My Street Films, jenž právě přichází z Londýna do Prahy a do něhož se nyní můžete zapojit.

„Zúčastnit se může každý bez ohledu na filmové vzdělání či použitou technologii. Přijímáme dokumentární snímky všech žánrů – experimentální, popisné, hrané i jiné. Důležité je propojení příběhu s konkrétním místem v Praze,“ zdůrazňuje Diana Tabakov z dokumentárního portálu DAFilms.cz, který projekt připravuje.

Pražské verze se zúčastňují přední tuzemští dokumentaristé: Filip Remunda, Ivo Bystřičan, Federico Díaz, Linda Kallistová Jablonská a Bohdan Bláhovec. Jeho snímek z Dejvic je prvním příspěvkem české stránky. Nejpovedenější dokumenty přihlášené do 7. září budou uvedeny na MFDF Jihlava a získají věcné ceny. Vítěz bude moci svůj film osobně uvést na festivalu Open City Docs Fest v Londýně.

Ti, kdo by si na natáčení ještě netroufli, mají možnost do 8. června zaslat vlastní námět, který pak za pomoci odborníků natočí. Více na www.mystreetfilms.cz. º


autor: Jiří Sedlák