Když před třemi lety přišla zpráva, že se Hell Party ukládá ke spánku a nikdo neví, jak dlouho bude odpočívat, spustila se panika. Nejhrubší party ve městě tu byla sedm let, a teď by měla skončit? Po pauze se ale Hell Party vrací. Silnější než kdy předtím.

Hell Party vznikla jako narozeninová oslava tetovacího a piercingového studia Hell.cz. A už tenkrát to byl večírek, na který se nezapomíná. Podobné akce, kde probíhají zásahy do lidského těla přímo před zraky publika, se totiž pořádají jen na několika málo místech na světě a často o nich vědí jen zasvěcení. Vrcholem show je suspension, rituál, kdy se osazenstvo Hellu věší na ocelové háky za kůži na zádech, břiše nebo třeba na kolenou. V minulých ročnících dokonce viselci lítali pověšení na hácích v oblacích jisker přímo nad hlavami návštěvníků.

Všechno navíc nasvědčuje tomu, že Helláci letos předvedou ještě narvanější show. Vybrali si na to celkem nečekaný prostor, pražskou RockOperu, kde se vyřádí na pódiu i ve vzduchu. Kromě háků a dalších ostrých nástrojů si totiž pozvali na pomoc artisty a akrobaty a šušká se i o ohnivé show plné démonů. Některým ostříleným návštěvníkům Hell Party se sice nepozdává, že se Hell Party po tříleté pauze kloní spíše směrem k velkolepým show než k punkovému večírku, ale Helláci si stojí za svým. „Kdybychom nezkoušeli nic nového, nikam bychom se neposunuli. A uvidíte, že to nakonec bude dobře, když budou účastníci během Hell Party poprvé sedět. Chystáme totiž takovou show, že by se na zadek posadili stejně,“ říká Míla Bugtcher, šéf týmu, který Hell Party připravuje. Ona to nebude náhoda, že slogan letošní party zní: Velkolepá. Krvavá. Jediná.

Helláci navíc pustili do oběhu jen 500 vstupenek. To je oproti 1 200 návštěvníků z minulého roku sakra rozdíl, takže se může lehce stát, že lístky nebudou. Koupit je můžete na www.hellparty.cz, nebo je zkuste vyhrát. Do 20. března pošlete na e-mail hellparty@hell.cz zprávu, proč byste se zrovna vy měli podívat na Hell Party. Do předmětu napište ARTIKL. º


Hell Party
RockOpera (Komunardů 1, Praha 7)
so 16. 4. 18:00autor: Adam Zlatý