Legendární třípatrový klub v centru Prahy, Chapeau Rouge, slaví své 95. narozeniny. V jeho prostorách od začátku vystupovaly věhlasné kapely, jako jsou Melody Makers, byl totiž otevřen hned po první světové válce.

Letošní oslava bude opět ve velkém stylu. Jako tradičně bude vstup do všech pater klubu zdarma a kromě výborné hudební produkce se návštěvníci mohou těšit i na speciální živé performance, dekorace a další narozeninová překvapení.

Hlavním hostem večera bude Xavier Baumaxa s kapelou Jazz Sextet. Za svou sedmadvacetiletou kariéru se stal tento vystudovaný učitel češtiny a angličtiny stálicí české hudební scény. Jeho unikátní projev, který je pro jeho koncerty typický, se díky kapele ještě násobí. Baumaxa je známý především díky svým promyšleným textům plným slovních hříček a výborné hře na kytaru, kterou často paroduje jiné hudební styly.

Z DJs navštíví Chapeau Rouge například Thomas Tesla nebo Colin Dale. Tento světoznámý londýnský DJ se ve své tvorbě neomezuje pouze na elektroniku – ovlivněn byl rozmanitými žánry, jako je soul, reggae, jazz nebo funk. Za svoji více než dvacetiletou kariéru se stal jedním z nejznámějších londýnských DJs současnosti.

Dále zahrají taky Kay & Tvzex DJ set (Sunshine), Them Darned Teenagers, ABAB, Bass Drop DJs, Jakobeen, Circus Problem, DJ Zagashi.

Mejdan se koná už v pondělí 27. 10. 2014 a vy na něm nesmíte chybět! º


autor: Hedvika Pajerová