Kovacs, autorka uhrančivých balad, představí na Flédě skladby z nového alba.

Žena mnoha talentů, která kromě koncertních pódií vystupuje také na módních molech, vyniká živelným charismatem a mrazivou upřímností, dorazí 20. září poprvé do Brna. Sharon Kovacs, vystupující s kapelou jako Kovacs, začínala s hudbou v útlém věku a složitých poměrech bez otce. Už vedle studií začala vystupovat na improvizovaných open-mike večerech. Navzdory složitým životním cestám lemovaným rodinnou zátěží, toxickými vztahy i závislostmi okouzlila svým hříšným, ale hlavně lidským půvabem svět. Po první singlu My Love následovalo ještě v roce 2014 nahrání stejnojmenného EP. To se rychle stalo evropským hitem. První řadové album Shades Of Black se umístilo v hitparádách 36 zemí, druhé album pak úspěch jen ztvrdilo. Výsledkem zpěvaččiny píle jsou desítky milionů zhlédnutí na YouTube a poslechů na Spotify, modelingová smlouva s Viva Paris nebo řada ocenění a koncertních vystoupení na prestižních festivalech jako Glastonbury, Sziget nebo Pinkpop.

Charismatická autorka s podmanivým soulovým hlasem žánrově rozmanitých písní se pohybuje ve vodách orchestrálního popu, night-club-soulu nebo R & B. Aktuálně Kovacs připravuje třetí řadovou nahrávku, o které promluvila pro blog Listen Before You Love: „Na novém albu budu ještě osobnější, půjdu hlouběji. Už na druhé desce jsem chtěla zkusit něco hudebně nového. Vzdálit se od toho, kde jsem byla dřív.“

Hudební publicisté přirovnávají holandskou zpěvačku k Amy Winehouse či obdobně melancholické Laně Del Rey. Stejně jako ony i Kovacs pečlivě aktualizuje soulové tradice vlivy současného popu.

text: Martin Brzobohatý

Kovacs (NL)
Fléda (Štefánikova 26, Brno)
út 20. 9. 20:30