„Spousta lidí si myslí, že mám uši nasazovací,“ směje se Míša Štefcová, recepční z tetovacího studia Hell. Podstoupila totiž zákrok, kdy poměrně komplikovaným a téměř chirurgickým zásahem z jejích „lidských“ uší vznikly krásné a elegantní špičaté uši, které by jí mohla závidět nejedna elfka.

Na tento zákrok, kterému se v hantýrce tělesných modifikací říká ear pointing, si troufají jen ti nejlepší světoví modifikátoři. Ty bychom mohli spočítat na prstech jedné ruky. Patří mezi ně i SHE-MON z pražského studia Hell. Elfíma ušima se u nás mohou pochlubit zatím pouze tři lidé, dva muži a Míša, jako první žena s touto změnou.

Míša, která má za sebou spoustu piercingů i tetování, se k ear pointingu odhodlávala asi rok. „Řešila jsem, jak to přijme rodina, i když jsou zvyklí na ledacos, a taky jak moc bude modifikace překážkou, kdybych někdy hledala jinou práci než v tetovacím studiu. Nakonec jsem si řekla, že dlouhé vlasy to vyřeší.“ Na samotný zákrok, který může někomu nahánět strach, se Míša naopak těšila. „Je to krásný pocit nad tím přemýšlet. A nejintenzivnější je od chvíle, kdy se člověk dozví termín zákroku. S novýma ušima se cítím skvěle. Lehce mi změnily obličej, cítím se teď mnohem hezčí. Spousta kamarádů a známých mi říká, že mi sedí, jako bych je měla odjakživa.“

Při zásahu se odstraní část ušní chrupavky, tkáň se vymodeluje a sešije. První měsíc jsou uši celkem bolestivé, takže na spaní na boku zapomeňte. Asi po pěti týdnech je možné vyndat stehy. „Uši je ale třeba nosit dál zavázané, takže na vás lidi koukají jako na blázna,“ říká Míša. Celý proces hojení trvá nejméně půl roku.

Ear pointing je nejen komplikovaný zákrok náročný na hojení, ale je i nevratný. Proto jej v Hellu rozhodně neprovádí každému. Na elfí uši mohou pomýšlet jen starší 21 let, kteří projdou důkladným osobním rozhovorem, kde s modifikátorem SHE-MONem diskutují nad svojí motivací, riziky zákroku a nevýhodami toho, běhat po světě se špičatýma ušima. º


autor: Adam Zlatý