Tichá kavárna se rozhodně nepyšní svým názvem proto, že by byla oázou klidu. Ne, rozhodně zde nečekejte ticho. Obzvlášť, pokud sem zavítáte během odpoledne.

Kavárně v odpoledních hodinách kralují děti. Nejsou jen ve vyhrazeném koutku, ale je jich všude plno. Pracovní schůzky si zde plánujte spíše na večer. To je i více klidu na přátelské popovídání. Své jméno kavárna získala kvůli neslyšícím zaměstnancům. Tím je toto místo výjimečné. Jak si u neslyšících objednáte? Jednoduše. Stačí ukázat prstem na jídelní lístek. Nebo můžete využít své znalosti znakové řeči. A jak obsluhu přivoláte? K tomu slouží dvoubarevný váleček, který dostanete na stůl. Když ho postavíte zelenou částí nahoru, dáte najevo, že jste si vybrali, nebo že máte nějaké další přání. Červená nahoře znamená, že se chystáte platit. Tenhle způsob objednávání by se hodil ve všech kavárnách a restauracích. Ušetřil by číšníkům zbytečné dotazy a zákazník by neměl pocit, že je na něj vyvíjen tlak a že je vyrušován z probíhajícího hovoru.

Slané, sladké, výborné
Nabídka kavárny je pestrá. V nápojovém lístku vás mohou zaujmout Lhenické ovocné šťávy či vína z vinařství Kosík. Jídelní lístek nabízí sladké i slané palačinky, sladké zákusky a poháry. Mně osobně nejvíce přitahuje pohár zvaný Irské pokušení. Tři kopečky zmrzliny, baileys a sekané mandle. Lahoda! Z teplých pokrmů dávám přednost slané palačince se sýrem a vajíčkem. Rozhodně doporučuji! Chuťově neodlišitelná od profesionálních palačinkáren, zato v ceně je zásadní rozdíl. Tady si na ní pochutnáte jen za osmapadesát korun.

Dalším lákadlem pro návštěvníky jsou různé kulturní akce, které v kavárně probíhají. V měsíci říjnu se například promítaly filmy Lovci hlav, Šmejdi a Polski film. Od 10. října jste mohli navštívit výstavu Tváře plné záře malířky Markéty Černé. Co vás v kavárně potká v prosinci, najdete na internetových stránkách. Věřím, že pokud vás žádná z akcí neupoutá, nahlédnutí do jídelního či nápojového lístku vás k návštěvě kavárny přesvědčí. Pochutnáte si a ještě tak podpoříte handicapované.


Tichá kavárna
Burešova 12, Praha 8
po–pá 13:00–21:00
so, ne 11:00–21:00