Dát někomu pod stromeček kotě nebo štěně jako překvapení není obvykle nejlepší nápad. Ze začátku je to spousta radosti a mazlení, ale když přijde venčení, úklid a návštěvy veterináře, začínají se zvířecí útulky plnit. S tetováním pod stromeček je to podobné. Sice ho nemusíte venčit, ale o poznání hůř se nepromyšleného dárku zbavuje. Jak to udělat chytře?

Pokud usoudíte, že někdo z vašich blízkých touží po tetování, není dobré ho odtáhnout do studia s větou „zavážu ti oči a nech se překvapit, co to bude.“ Ano, i takoví dobrodruzi jsou. Ale vězte, že srdce s vaším jménem pyšně umístěné na rameni vašeho partnera nemusí být to, co si pod pojmem „prima dárek“ vlastně představoval. I když zážitek to bude rozhodně.


Jak tedy na to?
Elegantní variantou jsou dárkové poukazy. A pozor! Určitě vím, že poukázky na tetování jsou přijímané s nadšením. Na rozdíl od poukazů na kurzy angličtiny nebo zlevněný výlet do Mariánek. Snad je to proto, že většina z nás o tetování aspoň jednou v životě uvažovala.

Výběr poukazu na tetování provází často několik otazníků. Nejčastějším problémem je trefit se výběrem tatéra do vkusu obdarovaného. Jak to udělat? Odpověď je jednoduchá – nijak. Málokdo si troufne předem vybrat umělce, který se tetování zhostí nejlépe. Zvlášť když často předem nevíme, co to bude a kam to bude. Chytře vymyšlené poukazy mají například v Hellu. Tam pracuje sedm tatérů a tatérek, kteří ovládají všechny možné i nemožné tetovací styly, takže se trefí do vkusu snad každému. Navíc je super nechat se tetovat někým, kdo za svoji práci posbíral ceny na českých i světových tetovacích konvencích.

A co když bude obdarovaný potřebovat ještě chvíli, než si tetování pořádně rozmyslí? Tím lépe! Na tetování se nesmí spěchat. Je to rozhodnutí na celý život a proto si zaslouží čas na přípravu. Právě kvůli tomu mají dárkové poukazy neomezenou platnost, takže vám dají dost času si tetování pořádně promyslet.

Cena tetování
Cenu lze předem často jen přibližně odhadnout. Ve většině případů to funguje tak, že se předem stanoví cenový limit, kterému se tatér přizpůsobí. U větších kousků, které se tetují na více sezení, ale není přesnější odhad možný. Proto není problém na poukaz vložit sumu, která pokryje jen část tetování. Nejpopulárnější jsou poukazy ve výši 1000 Kč, ale je možné na poukaz vložit jakoukoliv sumu. Pokud se obdarovaný rozhodne pro nákladnější tetování, může zbytek bez problémů doplatit. Na poukazy zakoupené před Vánoci v Hellu přidávají navíc 10 % z vložené sumy, jako dárek.

Tetování a koťátka
A abychom se vrátili k těm zvířátkům. Pokud máte nutkání zachraňovat koťátka a štěňátka z ulice, dělejte to efektivně. Můžete přispět na transparentní konto kočičího depozitu Devět životů nebo psího útulku Toulavé Tlapky. Buď za sebe, nebo příspěvek pojmout jako užitečný vánoční dárek a poslat jej jménem obdarovaného. Tak to dělají i tatéři v Hellu, tak proč si z nich nevzít příklad. Anebo si nechte nějaké zvíře rovnou vytetovat. Nepotřebuje venčit, nepouští chlupy a nevadí ani alergikům. º


text: Adam Zlatý