O módu se nezajímám. Ve volném čase pletu svetry a nosím jen obleky, to je vše. Paradoxně mě zaujal projekt Code:Mode. Není to módní přehlídka nafoukaného módního návrháře, kam se přijdou ukázat celebrity. Code:Mode je několikadenní akce, která se pravidelně koná už od roku 2006.

„Každý blázen se baví jinak“ a „čert vyhledává spolky“ jsou oblíbené citáty mojí babičky a v případě Code:Mode se dají použít oba naráz. Především je to setkání lidí, kteří se zabývají módou a chtějí navázat další kontakty, předvést svoji práci, inspirovat se. A také chtějí přilákat další nadšence a zasvětit je do kouzelného módního světa.

Organizátoři Code:Mode však nepořádají festival jen pro nezávislé umělce, ale hlavně pro běžné smrtelníky, jako jsem třeba já. Proto kladou důraz na doprovodný program akce, který tvoří například divadelní představení, koncerty, pouliční umělci, workshopy, dílny a různé exhibice.

Letos má ale Code:Mode novou koncepci. Z undergroundové akce se sice během let vyklubal velký festival, tentokrát se však opět uskromňuje. Přesouvá se do nového prostoru – z haly do bytového domu. Možná se tedy budu cítit spíše jako u někoho na návštěvě – vesele si zavdám s tvůrci návrhů a moje srdce zaplesá nad jejich nápaditými výtvory. Dveře budou stále otevřené, lidé budou proudit tam, zpátky a zase naopak. A až budete mít proudění na besedě dost, vyběhněte na ulici před dům a do parku. Tam se toho bude jistě dít také dost. Celý program najdete na www.codemode.cz.

CODE:MODE
Kaizlovy sady 13
19.–21. 4. 10:00–21:00,
22. 4. 10:00–18:00
70 Kčmimo jiné na Code:Mode

TRANSGRESS.ME
www.transgress.me

Nezávislá mezinárodní platforma pro sdílení článků, blogů a výstavního prostoru. „Šíříme ideál krásy a jedinečnosti a pomáháme lidem překonávat hranice.“ Nabízí také vintage oblečení a fotoaparáty.


MAYDA
Magda Vachunová
+420 605 841 301
mayda@maydafashion.com
www.maydafashion.com

Mayda vytváří originální dámskou módu v limitovaných kolekcích. Oděvy této značky jsou charakteristické výrazným autorským potiskem.