V pražské Kolbence, konkrétně v areálu Pragovky (Kolbenova 34), se chystá již třetí vydání Sámošky. Registrace účastníků probíhá do 16. září. Nepropásněte svou šanci!

Pro velký zájem a úspěch Sámošky proběhne 15. a 16. října třetí vydání. Tentokrát organizátoři vyhlásili téma Odpad. Tvůrci a vystavující tak mají šanci představit své produkty z recyklovaných materiálů a ukázat, co dovedou s věcmi, které jiní už vyhodili. Speciální pozornost bude věnovaná EKO výrobkům, zapojena bude i retro technika v podobě vinylů, gramofonů a 8mm kamer. Organizátoři slibují možnost prezentace 70 účastníkům ze všech oblastí.

Samozřejmostí je pestrý doprovodný program. Těšit se můžete na DJs, projekce s živým hudebním doprovodem, improvizované ArtKino, divadelní představení, kreativní workshopy šití, návrhářství, práce s květinami, atd. Vyvrcholením sobotního večera bude módní přehlídka několika salónů. Nebudou chybět soutěže o zajímavé ceny a pro nejmenší se připravuje dětský koutek. Konkrétní harmonogram doprovodného programu bude zveřejněn během září na www.samoska.info i na Facebooku.

Chcete se zúčastnit?
Sámoška hledá všechny, kteří mají co nabídnout a využívají recyklovaných materiálů a starých věcí pro nové účely. Staňte se její součástí, přihlaste se a prezentujte se. Přihlášky se přijímají průběžně do 16. září, kapacita je omezená na 70 vystavujících. Přihlásit se můžete přes webové stránky akce, kde najdete i veškeré potřebné informace a formuláře.

Co je Sámoška?
První Sámoška vznikla v alternativním prostoru Underground v pražském Karlíně jako akce, která se stane základnou pro výměnu kontaktů v oblasti nekomerčního umění. Akce s návrháři a designéry slavila úspěch. Druhé kolo pak už bylo výrazně bohatší díky pozvaným výtvarníkům, malířům, grafikům, fotografům, vydavatelstvím… Vznikl tak Veletrh kreativního umění, který obsadil areál Pragovky v pražské Kolbence. Vstup byl volný, dveře otevřené. Na celkových 2 000 čtverečních metrech se během dvou dnů představilo na 100 vystavujících. Návštěvníci měli možnost pořídit nejen oblečení, ale i svítidla do bytu, obrazy na stěnu či tetování ušité přímo na tělo.

Sámoška
areál Pragovky, Kolbenova 34, Praha 9
15. a 16. 10.
Přihlášky účastníků (vystavovatelů) do 16. 9.autor: Lucie Jánová