28.–30. července 2011 probíhá další Code:Mode Summer 2011. Letošní akce navázala na loňský první open-air ročník, který se tehdy konal na Střeleckém ostrově. Tentokrát se pro všechny vystavující otevřel prostor Smíchovské náplavky a přilehlých zákoutí.

Kromě další příležitosti pro nezávislé a originální módní návrháře se organizátorkám podařilo demonstrovat možnosti, které nabízejí lehce zanedbaná náplavka, sloužící dnes ponejvíce jako parkoviště, spolu s tzv. Smíchovskou pláží a přilehlým dětským hřištěm. Díky záštitě městské části Prahy 5 byla značná šance, že všechny tři dny naplní slibovaný bohatý program a uspokojí všechny návštěvníky.

Code:Bike
Základní filozofie festivalu zůstala bez výraznějších změn. Bylo zachováno nulové vstupné a kromě budování komunity nezávislých tvůrců (oděv, šperk, doplňky, bytové dekorace, knihy atd.) se stále více pozornosti koncentruje na doprovodný program a jedinečné tematické uchopení. Code:Mode Summer 2011 se tak zaměřilo na cyklistiku jako ideální formu městské dopravy.

Bike:Design
Už na jaře 2011 se Code:Mode připojilo k iniciativě Auto*Mat a jejímu projektu – Zelené mapě. Právě tato mapa jako základní tištěný materiál tvořila hlavní komunikaci letní edice Code:Mode. Nepřekvapí tak, že Code:Mode Summer 2011 představuje speciální sekci s designéry, kteří chápou kolo jako určitý odznak osobitosti a hravosti. V programu se pak toto „téma“ odrazilo ve formě závodů na fixed gearech, exhibice, servisní dílně Bajkazylu (který sídlí na protější náplavce), Bicyklu a dalších. Prostor pro zaparkování kol na místě zajištěn!

Design:Life
V Galerii se střídají divadelní představení s filmovými projekcemi. Poletování mezi stánky zpestřují exhibice parkouru, flatlandu, frisbee, footbagu a fotbal–freestylu. Na místě si lidé mohli půjčit longboardy, skaty, frisbee, hakisaky a hromadu dalšího letního sportovního vybavení. Díky dětskému hřišti se ani omylem nezapomnělo na rodiny. Večer pak dav unavený sluncem, módou a sportem ze země zvedají večerní DJs a parties s pouličními hudebníky.

autor: Barbora Šichanová