Michal je píchač z povolání! Ale bacha, není to pornoherec! Pracuje jako piercer v legendárním pražském tetovacím a piercingovém studiu HELL.cz.

V čem se liší piercer v HELLu od piercera v jiném studiu?
V HELLu bereme piercing nejen jako ozdobu, ale jako podstatnou součást tělesných modifikací. Pořád se rozvíjíme, zlepšujeme, vychytáváme nové materiály. Naše dlouholetá snaha vytvořit z piercingu víc než jen píchanec se daří!

Kolik jsi vlastně napíchal piercingů?
Od počátku existence HELLu jsme mohli napíchat přes 10 000 kousků. Podle mě je 7 500 mých. A to jsem samozřejmě píchal i předtím. Ale i kdyby bylo mých třeba jen 5 000 piercingů, pořád jsem toho napíchal rozhodně nejvíc v celé republice. Hahaha!

Co pícháš nejradši?
Nejradši mám neobvyklé piercingy. A septum (nosní přepážka), to je piercing number one! Jsme s tím píchaným tváří v tvář, to je přímá energie! Teď v létě chodí slečny a chtějí piercing pupíku. Rychle, rychle, aby měly ozdobu do plavek. To ale vůbec není vhodné! Pupík se hojí skoro rok, navíc v létě hojení komplikuje teplo, pot a prach. Ani koupání nepřipadá v úvahu. Proto je lepší dlouho se hojící piercy (pupík, bradavky a některé genitály) nechat na podzim. Naopak piercingy obličeje nebo uší nejsou problém. Prostě si v bazénu nenamáčíte hlavu a je to.

A co ty v létě na koupáku? Zírají na tebe lidi?
No jo, lidi docela koukají. Prohlíží si piercingy, tetování, ozdobné jizvy a zajímá je, jaký to má význam a smysl. Je fajn pozorovat, jak se s tím společnost pomalu ale jistě srovnává. Ale samozřejmě se najdou tací, kteří se mocně pohoršují nad tím, jak vypadám. Ale to je jejich problém. Takže barevnému životu zdar!