Víte, co se stane zlobivým dětem? Umřou. A nezachrání je ani tatínek, ani maminka, ani kouzelný skřítek. Ti jim totiž do hrobu ještě pomohou. Alespoň tak to chodí v „pohádkách“ od Heinricha Hoffmana, německého psychiatra.

Heinrich Hoffman (1809–1894) měl několik potomků, z nichž dětství přežily dvě (což bylo tenkrát celkem normální) a pro které sem tam psal a kreslil, neboť nebyl spokojen s nabídkou tehdejších knih pro děti. Nakonec se jeho soubor deseti příhod, které pro svého tříletého syna vytvořil jako vánoční dárek, dostal na veřejnost pod jménem Struwwelpeter a knížka byla ještě za autorova života několikrát dotiskována.

Pokud se k nějakému výtisku dostanete, rozhodně jej doporučuji. Dozvíte se, co se stane, když nebudete jíst polévku, nebo jak může skončit hra se sirkami či co čeká ty, kteří si často cucají palec. A pokud to máte raději obrazem, podívejte se, jak si s tématem poradili Tiger Lillies, stačí do youtube zadat heslo Shockheaded Peter. Všem odchovancům pohádek bratří Grimmů přeji spoustu veselé zábavy!