Mezinárodní tým vědců rozluštil tajuplné znaky vytesané do mayského Kalendáře, a tak pravděpodobně i způsob, jak se chránit před koncem světa.

Vědečtí pracovníci mohou svým objevem vnést zásadní zvrat do teorií o konci světa. Poselství odhaluje, že jediným možným způsobem ochrany je nosit znamení z pekla. „Skutečně intenzivní ochranu proti konci světa poskytují pouze znamení, která člověk nosí přímo na své kůži,“ tvrdí expert na kulturu starých Mayů, docent Gabriel Perez.

Předmětem diskuzí je také záhadný pekelný původ těchto znamení. Mnozí ovšem mají zcela jasno. Lidé ze všech koutů světa začali hromadně navštěvovat pražské tetovací a piercingové studio Hell, které je podle mayského poselství nejspíše jediným místem, kde je možné získat ochranu před koncem světa. Na otázku, zda se i Perez chystá do studia, odpověděl: „Nehodlám nic riskovat! V Hellu už mám domluvený termín tetování. Manželka a dcery jdou se mou! Ty se rozhodly pro amulet v podobě piercingu.“

Zda ozdoby ze studia Hell skutečně chrání před koncem světa, zjistíme na sklonku tohoto roku. Ti zodpovědní se ovšem tetováním či piercingem z Hellu určitě pojistí.

autor: Adam Zlatý