Jaro směle klepe na dveře a někteří z vás možná přemýšlejí, jestli se nechat před létem tetovat, kdy je k tomu nejvhodnější doba a jestli se tetování zahojí před dovolenou. Jak to tedy je?

Tetování patří mezi nejrozšířenější způsob vizuálního vyjádření podstaty člověka, který ho na kůži nosí, a proto je důležité přistupovat ke každému kousku individuálně. Přesto, když dojde na lámání chleba v podobě otázky „Kdy si zajít do studia, abych mohl běhat po pláži s novou kérkou?“, je dobré uvědomit si pár zásad, které je třeba dodržovat a bez nichž se tohle rozhodování neobejde.

Se vším vám poradí třeba v holešovickém tetovacím studiu Hell a v týmu sedmi renomovaných tatérů a tatérek si jistě vyberete toho správného umělce přímo na míru vaší kůži, ale pokud plánujete složité a rozsáhlé tetování, vyplatí se příliš dlouho s objednáním neotálet. Při větší ploše a složitosti tetování se plánuje více sezení, mezi kterými je vhodná alespoň třítýdenní pauza na regeneraci, a abyste se mohli v červnu válet u vody, je nutné mít rozsáhlé tetování dobře zahojené. V případě, že se na tatéra v květnu obrátíte s prosbou, aby vám vytetoval celý rukáv, s největší pravděpodobností vás požádá, ať se vrátíte na podzim, kdy bude mít vaše kůže na zhojení více klidu.

Ovšem pokud patříte k těm konzervativnějším milovníkům potetované kůže a vaše srdce plesá po skromnějším kousku, není potřeba zoufat. Menší tetování, stejně jako tetování, které bude majitel spíše skrývat než odhalovat, vám v Hellu vykouzlí i před létem a tatér vám podrobně vysvětlí, jak se o tetování v letních měsících co nejlépe postarat. Mějte ale na paměti, že tetovaná kůže se chová podobně jako odřenina, může být vstupní bránou pro infekce a letní měsíce s intenzivním slunečním zářením v kombinaci s potem a koupáním ve vodě hojení zrovna dvakrát neprospívají. Zde jsou ve výhodě ti, kdo se před sluncem spíše skrývají a koupání nevyhledávají, protože se mohou tetovat i přes léto. Plánujte tedy s rozumem, ať vám umělecké dílo přímo na vašem těle přináší jen potěšení. º


autor: Adam Zlatý