Každý středeční večer probíhá v klubu Tingl Tangl jedna z nejznámějších travesti show v Praze. Než jsem vstoupila, netušila jsem, jak vypadají návštěvníci. Ale hned u vchodu mě jedna slečna ujistila, že dnes se jedná o vcelku normální zábavu mladých lidí – poté, co pronesla ke své kamarádce: „Zoo včera byla super, aspoň že jsi dorazila dnes na tu travesti!“

Vystupovaly čtyři slečny: Diana, Chi-Chi, Nancy a Ginger. V půl desáté přišla na podium první, Ginger. Žádná z kolegyň jí neřekne jinak, než malá sladká Ginger, a není divu, vystoupení bylo velice přesvědčivé, autentické a svůdné. Chodila i přímo mezi diváky a jak zažertovala Chi-Chi a varovala: „Koho si omotá kolem prstu, toho si také odvede domů.“

Na podium vchází Chi-Chi Tornádo, nejslavnější a jednoznačně největší bavič celého večera. Nejen, že zvládala ladné pohyby flamenca, ale nebylo jí cizí skotačit ani na Radůzu nebo Shakiru, kterou s jejím hitem Waka waka, perfektně vystihla v oblečku hula hula tanečnice a dala do toho takové energie, že jsem smíchem nemohla skoro popadnout dech. Její následná imitace Tiny Turner, která ji proslavila v novácké soutěži Talent Mánia, byla sázkou na jistotu a sál tleskal jako o život.

Čtvrtá na programu byla slečna Diana, která ohromila diváky dokonalým ztvárněním zlaté slavice Heleny Vondráčkové. A protože tohle je show, která nemusí odpovídat skutečnosti, během vystoupení se k „tetě Heleně“ přidala i její neteř Lucie v podání Nancy. Zazněly tu nejznámější hity jako Pátá, A ty se ptáš, co já nebo Dlouhá noc.

Celý večer nebylo o zábavu nouze, jednotlivá vystoupení byla prokládána vtipnými komentáři účinkujících a dokonce i narážkami na vystupující samotné, o zábavu nebyli ošizeni ani hosté z ciziny, protože „dívky“ se průběžně snažily provázet večerem i v angličtině. Prostor kabaretu je dobře ozvučen a v kombinaci se známými popovými písničkami jsem si musela po celou dobu představení poklepávat se zpěvačkami nohou.

Ale všechno jednou musí skončit, a tak i přes naše usilovné prosby o přídavek se s námi účinkující rozloučili a odebrali do šaten. Do zákulisí nás nepustili, a tak jsme si čas, který nám zbýval do domluveného rozhovoru s Dianou, krátili konverzací s Ginger a ostatními zaměstnanci. Diana totiž na sebe, jak se u správné dámy sluší a patří, nechala čekat. Ostatně – vy byste bez naší nápovědy poznali, že Diana není fyzickou ženou?