V půlce záři proběhne již 17. konference Fóra 2000. Iniciativa, u jejíhož zrodu stál Václav Havel, se snaží o dialog na téma lidských práv, náboženské i kulturní snášenlivosti a mezinárodní bezpečnosti. Za tímto účelem se v Praze každoročně schází nejrůznější mimořádné osobnosti z řad politiků, myslitelů, disidentů, podnikatelů či jinak občanskoprávně aktivních jedinců. Letošní konference je věnována Společnostem v přerodu a u této příležitosti sem kromě jiných zavítá Jeho Svatost dalajlama či barmská disidentka Aun Schan Su Ťij.

Pro veřejnost bude konference přístupná ve dnech 16. a 17. září, účast je zdarma, ovšem je nutné se předem zaregistrovat na stránkách Fóra a počítat s tím, že kapacity jednotlivých panelů jsou omezeny. Pracovním jazykem konference je angličtina, pouze vybrané celky budou tlumočeny do jiných jazyků.

Výjimečná možnost poslechnout si Jeho Svatost dalajlamu osobně se naskytne dne 14. 9. v Tipsport aréně, kde vystoupí s přednáškou „Laskavost a vzájemná úcta v dnešní společnosti“. Přednáška bude tlumočena z angličtiny do češtiny. Předprodej vstupenek je zahájen v síti Ticketportal. Výtěžek z prodeje bude použit na charitativní účely.

Z konference a přednášky budou pořízeny videozáznamy, které následně budou umístěný na web. Přednášku Jeho Svatosti dalajlamy bude možné sledovat i v přímém přenosu.


Přednáška Jeho Svatosti dalajlamy
so 14. 9. 13:30–15:30
Tipsport arena, Praha
vstupenky od 400 Kč

Konference Fórum 2000
16.–17. 9.
celodenní program v Paláci Žofín a na několika dalších místech v Praze
vstup zdarma s předchozí registrací