Náplní a posláním Kulturní Pecky je přinášet svědectví a všemožné novinky z bohatého pražského kulturního života. Redaktoři z nejrůznějších oborů se tak měsíc co měsíc snaží podělit o to nejlepší, co je v tomto směru potkalo či potká. A fotografové k tomu zajišťují vizuální doprovod.

Fotografie z koncertů, výstav, rozhovorů, kaváren a párty nejsou však jediným motivem v hledáčku jejich objektivů. Mimo to se každý z nich věnuje i své volné tvorbě, ve které řeší svá vlastní témata a používá k tomu svou specifickou optiku. Jan Dytrych a Lukáš Dvořák se shodli v hledání podstaty člověka a v objevování jeho vnitřních i vnějších krajin. Prostřednictvím svých fotografických pohledů se pokoušejí odhalit a přiblížit to, co je nám ostatním na dosah ruky a přitom mnohdy tak vzdálené – zdánlivě obyčejnou lidskost, zachycenou v každodenním životě. V letmých okamžicích, náhodných setkáních, rychlých gestech i v pouhých otiscích po předešlé přítomnosti člověka se někdy ukrývá víc pravdy než v psychoanalytické rešerši.

Ve čtvrtek 11. 7. v 18:00 na vernisáži společné výstavy v příjemné vinotéce v Benediktské ulici můžete zjistit, jak dopadlo jejich pátrání po stopách lidí.


DUŠEKRAJ
Jan Dytrych / Lukáš Dvořák
Bene víno
Benediktská 5, Praha 1
12. 7.–31. 8.
po–pá 11:00–19:00
vernisáž 11. 7. 2013, 18:00