Červencové dny jsou ideální k prožívání architektury zvenku i zevnitř na vlastní kůži. Proto jsem se rozhodla místo rozhovoru poslat vás do terénu. Příležitostí je spousta.

Krok 1: Vybavte se
Zajděte do Galerie Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí a kupte si knihu o architektuře, která vás zaujme. Při té příležitosti se můžete podívat i jak vypadá současná norská architektura.

Současná norská architektura
Betlémské náměstí 5a, Praha 1
28. 6.–26. 8.

Výstava seznamující se současnou norskou architektonickou tvorbou. Vybrané projekty zastupují různé úkoly, od malých charakteristických odpočívadel podél silnic a soukromých domů až po náročné stavební zakázky.
Více na www.gjf.cz.



Krok 2: Běžte ven
Příležitostí je spousta. Zajímavý program nabízí projekt CULBURB (www.culburb.eu), který se zabývá veřejným životem v současných středoevropských suburbiích, tedy předměstích. Na projektu spolupracuje sedm organizací ze šesti zemí střední Evropy, dohromady tak bude vytvořeno téměř 30 akupunkturních zásahů. Cílem není jen pojmenovat konkrétní problémy každé lokality, ale otevírat obecnější témata, která se dotýkají podstaty dnešních satelitů.

V České republice byla pro tento projekt vybrána obec Psáry a Dolní Jirčany, kde v červenci bude působit laboratory.cz, tedy Jan Matoušek, Václav Matoušek, Anna Štembergová a Jakub Havel. Více na www.culburb.eu/localities/prague-psary.

Krok 3: Ohlédněte se
Architectural Institute in Prague: Výstava mezinárodní architektonické soutěže Skanska: Bridging Prague Award, pořádáné v rámci festivalu reSITE, 26. 5. 2012, piazzetta ND.

Krok 4: Napište nám
Kde jste byli, co jste tam dělali a jak se vám to líbilo a co byste udělali jinak. Diskuze pod článkem na této stránce je otevřená nebo můžete využít www.facebook.com/kulturni.pecka.