Okurková sezóna se podepisuje na zprávách o okurkových rozhlednách. Takže se rozhlédněte i vy, protože architektura je na každém kroku a stačí se jen pozorně dívat.

Krok 1: Nejdříve se najezte
Právě v srpnu by měla být znovuotevřena restaurace v žižkovském vysílači. Tedy přesněji tři nové restaurace a vyhlídková observatoř s multimediálním programem. Ze všech místností by tak měl být 360° pohled, za dobrého počasí až na Sněžku. Podoba interiéru vznikla ve spolupráci s ateliérem SAD.

Krok 2: Něco si přečtěte
Ráda bych upozornila na právě vyšlou knihu Třetí město, která se soustředí na současné město z hlediska prožívání času a nakolik struktura místa utváří sociální realitu. A když už se bavíme o městech, vzpomínáte na ta Šumná?


Krok 3: Jeďte na výlet
Třeba do Heřmanic, kde právě probíhá výstavba nové rozhledny ve tvaru okurky či penisu. Rozhledna stojí poněkud neobvykle ve volné krajině. Dřevěná stavba by měla být hotová do září, návrh pochází z libereckého ateliéru Mjölk, kterými jsme tuto rubriku započali v lednu 2011.

Krok 4: Tam jděte do muzea
Muzeum či centrum architektury nebo designu se nachází v každém větším evropském městě a často stojí za návštěvu. Zhusta se jedná o poměrně malé výstavní prostory, které ale zanechají výraznější stopu než několikapatrové paláce.

PechaKucha
Projekt PechaKucha [peča kuča] umožňuje v 6 minutách, 40 vteřinách a na 20 obrázcích prezentovat publiku to nejlepší ze sebe, ať už jste architekt, designér, umělec či vizionář.