Ekologie, biopotraviny, globální oteplování, návrat k přírodě – to jsou témata, která nám média předhazují téměř denně. Přesycen těmito planými hesly se těším na tu pravou divočinu – divadelní hru „Prales“.

Nepůjde o eko-kampaň, ale o psychologické působení na přirozenost člověka. Hra připomene, jaké to je přestat být člověkem dneška a začít na sebe pohlížet jako na živočicha. Rovnocenného ostatním živočichům. Tvůrci se nechali inspirovat texty Bohumíra Prokůpka a knihou Davida Abrama „Vnímání a jazyk ve více než lidském světě“. Chvílemi jdou dokonce ještě dál a vy si můžete nechat svoji mysl splynout i s neživými přírodními celky, jako jsou horstva, vodstva nebo jen prosté kameny.

Snad ve svém nitru najdu zvíře, kterým v podstatě jsem. Možná porozumím šepotu větru, budu uctívat Slunce a oslavovat příchod jara, jako to dělávali naši pradávní pohanští předkové. Zapomenu na všední starosti konzumního života a aspoň na tu hodinu trvání představení se přenesu do světa přírody, třeba i do pralesa.

Prales
st 25. a čt 26. 4. 20:00
Alfred ve dvoře – Velký sál
Handa Gote research & development
připravili Tomáš Procházka, Jakub Hybler, Robert Smolík, Jan Dörner 60 min.
jazykově bezbariérové