Báseň Havran je jedním z děl, které proslavilo Edgara Allana Poea. Stane se to samé českému divadelnímu souboru Veselé skoky?

Lea, Nora, Leonora!

Představení Edgar Allan Pú / Havran je vtipnou parodií na Poeovo dílo. Uslyšíte v něm hned několik překladů básně – namátkou český, anglický nebo portugalský. Všechny brilantně zazpívané Havranem. Vedle zpěvavého ptáka zde figurují tři páry, které představují jednotlivé stránky soužití E. A. Poea a Eleonory. Přítomnost další postavy – indiána perkusionisty je i přes jeho mistrovské bubnování zbytečná.

Juchů!

Divadelní představení je plné tance a zpěvu, čímž připomíná estrádní pořady. Jenže kdyby byla česká estráda stejně kvalitní jako vystoupení souboru Veselé skoky, tak by patřila k zábavě vyhledávané  i náročnějšími diváky. Všichni herci dobře zpívají a ještě lépe tančí. Škoda, že taneční repertoár je omezený především na párové tance. Více sól a skupinových vystoupení by mohlo vnést do představení další významové roviny, než jen soužití mezi mužem a ženou.

Zábava především

Edgar Allan Pú / Havran nenabízí nahlédnutí hluboko do mysli žen a mužů. Spíše opakuje zažitá klišé. Soubor Veselé skoky však neprezentuje svoji práci jako intelektuální sondu do lidských duší, ale otevřeně říká, že si chce hrát. Proto je jejich tvorba příjemným osvěžením pražské scény pohybového divadla. A na jejich vystoupení můžete pozvat i svoji babičku!

Edgar Allan Pú / Havran
Divadlo v Celetné
Celetná 17, Praha 1
Repríza: čt 25. 3. 19:30