24. a 25. června probíhá v prostorách Školská 28 a galerie Fotograf malý Art Book Fair určený pro nezávislou scénu publikací o umění. Organizátoři se zaměřili hlavně na malá, menší, nekomerční a nezávislá vydavatelství. Návštěvníci si mohou prohlédnout a koupit knihy, fanziny i drobné publikace, vydávané v malých nákladech. Součástí akce je také prostor pro prezentace a prodej autorských knih současných umělců, fotografů, ilustrátorů a typografů.

Dvoudenní akci provází přednášky a diskuze těch, kteří se na vydáváni podílejí (vydavatelé, autoři, grafici…). Tématem diskuzí bude také současná situace publikací o umění, výhledy do budoucna a možnosti elektronického vydávání. Speciálním hostem je Alexis Zavialoff, zakladatel Motto Distribution, kteří na dva dny přesunou svůj berlínský obchod do Prahy. Zastupují více než 100 malých vydavatelů z celého světa. Jeho přednáška proběhne v pátek.

Z českých vydavatelství se představí například Tranzit, Divus, BiggBoss, Komfortmag, Fra, Moravská Galerie, projekt Oldschool, Ausdruck Books, Kant, Živel, Yinachi časopis Fotograf a další. Samostatnou sekcí bude výběr z autorských knih a zinů současných umělců.

Book The Book
24. června 12:00–21:00
25. června 10:00–18:00
Komunikační prostor Školská 28
vstup zdarma

Více informací a program na www.book-the-book.com