HELL Party je událost. Svědčí o tom nejen počet návštěvníků – na letošním ročníku jich byla neuvěřitelná tisícovka – ale především spokojené až nadšené výrazy na jejich tvářích a celková atmosféra akce. Tady se totiž smí to, co jen málokde.

Představte si karneval uzavřený do několika propojených sálů. Přesně tak to v Roxy/NoD v sobotu 13. dubna v režii studia HELL.cz vypadalo. Rozkvétala tu ryze jarní pestrost hudebních, módních, osobnostních stylů a preferované zábavy obecně. Na hlavním pódiu během celého večera probíhala vystoupení se zaměřením na suspension neboli věšení na háky. Choreografie jednotlivých čísel byla doslova špičkově dotažená a celková gradace až do závěrečného Vymítače a Modern Primitives zanechala v publiku hluboký dojem. Podívaná na těla visící za nataženou kůži sice není pro slabé povahy, ale rozhodně nejde o žádné mučení. Všichni účinkující potí pro své publikum krev dobrovolně a rádi.


Zatímco se z hlavní stage ozývaly nadšené výkřiky při každém propíchnutí kůže, o patro výš byly podobným výskáním nebo slastně přivřenými víčky odměňovány BDSM praktiky. Na Fetish stagi přihlížející polechtala v podbřišku čtveřice vystoupení, v mezičase se zájemci mohli na workshopech přiučit něco o technice svazování. Za rohem si ve stánku náruživci dokupovali pomůcky do svých ložnicových výbaviček a hned si také zakoupené rákosky mohli na pranýři v Play aréně vyzkoušet. Spontánní soukromé hrátky svou atraktivitou směle konkurovaly oficiálnímu programu party.

Zpočátku jsem se mezi všemi těmi zástupci druhu „homo exhibitus“ necítila úplně ve svém latexu, ale netrvalo dlouho a uvolněná atmosféra akce si mě získala. Naopak se mi zpětně zdá, že teprve na takovém večírku se lidé ukazují ve své přirozenosti a chovají se zcela bez zábran. Potkala jsem tu několik známých a mnozí mě mile překvapili. Teprve v prostředí bezpečné hravosti se v mých očích doplnil chybějící kousek mozaiky jejich osobnosti. Paradoxně nejpodivněji tu působili lidé, kteří přišli oblečení civilně v triku a džínách. Jako by se na „ty úchylné“ přišli jen podívat a hodnotit. Karneval to tedy byl, ale své každodenní masky jsme tentokrát výjimečně mohli nechat doma.