Prvního proslavil Instagram, druhého televize. Lil Peep je synonymem pro drogový trap, Charles Manson pro masovou vraždu. Zemřeli čtyři dny po sobě.

Lil Peep přestal dýchat 15. listopadu 2017,­­ pár týdnů po svých jednadvacátých narozeninách. Z rodného New Yorku se přestěhoval do Los Angeles. Chodil s herečkou Bellou Thorne a instagramovu celebritou Arzayleou Rodriguezovou. Bral mimo jiné Xanax, medikament z rodu benzodiazepinů, který slouží ke zmírnění úzkostí nebo akutně proti depresi. V Americe je módní. Taky sirup proti kašli obsahující kodein. A další „dobroty“. Rapeři si je dopřávají plnými doušky, pak o tom zpívají. Není to dnes už žádné tabu. Hledí do objektivů fotoaparátů a vidí tam něco, co tam není. Hledí pak ven z fotografií jako symboly a marně se snaží sami se sebou identifikovat. Stačí, že se s nimi identifikují fanoušci. Závislost na netu jde s tou na fetu ruku v ruce. U Lil Peepa taky na tetu. Totálně potetovaný týpek. Tet je fet v tom, že chcete pořád další a další, a taky v tom, že vás navždy poznamená. Další post, píseň, pilulka, tet. Něco nového, vlastního. Věčného.

Druhý Cobain
Styl, do kterého se Lil Peep řadí, se jmenuje emo. Není to emo, které vás napadlo – týpci s patkou a pifkou na své depky, které umně pitvají – ale emo, které se ve svých depkách nenimrá. Vzdává se naděje najít v nich nějaký smysl. Ani nemůže, protože má mysl vymletou. Beat Peepova rapu je zpomalený, flow přechází dezorientovaně, neukotveně z šepotu do křiku. Písně jsou monotónní, dubově unavené, spíš klátivé, než taneční. Videoklipy se surrealistickými prvky, otevřeně vyjeté.

Vlastním jménem Gustav Ahr. Lil není jenom on, ještě je třeba Lil Pump, Lil Uzi Vert a spousta dalších Lilů. Celý název žánru je emo trap. Trap je pokleslý druh rapu, který nic neřeší. Česky trap znamená příznačně past. V jednom songu Lil Peep zpívá: „Bother me with your lies.“ Přirovnávají ho ke Cobainovi. Kromě hudebního nadání a vzhledu i proto, že jeho smrt možná nebyla tak úplně nehodou. Pár dní před ní postoval na instagram foto svých potetovaných beder a k tomu napsal:
„You’ll love me when I’m dead“.

Smrt už není, co bývala. Už není tak in, je jí všude moc. Interpret je projekční plátno ztracených existencí. Pár dní předtím, než zemřel, přidal Lil Peep na instagram story, na které leží, hází si do pusy xanaxy a nemůže se trefit. Napsal, že má v sobě šest xanaxů a jde na show. Na jedné fotce má zavřené oči a na každém víčku dva xanaxy. Slovo xanax se čte stejně tam i zpátky. Stejně jako Peep. A Lil. No way out.

Mansonova Rodina
Matka alkoholička, prostitutka, krátce po jeho narození šla do vězení. On od třinácti do třiceti ve vězení, pak pár let venku. Pak doživotí a 19. listopadu 2017 smrt. Když se v druhé půlce šedesátých let ocitl na svobodě, přišla za ním sladká hippie a podala mu květinu. „What’s going on?“ řekl si a jako zkušený sociopat zavětřil. Další dívku už oslovil sám. Měl šarm a nakažlivý smích. Jeho cílem byly holčičky s problémem, útěkářky. Měl na ně čuch a ony kolem něj vytvořily věrnou smečku. Říkal jim, že je Ježíš. Nemusel je moc přesvědčovat.

„Jasně, každý chlap je Ježíš,“ odpověděl později ve vězení reportérce, jestli si to opravdu myslí. Jednou spolu se dvěma holkami stopl Briana Wilsona z Beach Boys. Holky se na celebritu nalepily a on je všechny pozval k sobě. Charles mu zahrál svou písničku Cease to exist, Beach Boys ji později nahráli pod názvem Never learn not to love. „Submission is a gift. Go on, give it to your brother. Love and understanding is for one another,“ zpívá se tam. Podle Mansona mu nikdy nezaplatili jeho autorský podíl.

Wilson je u sebe nechal nějakou dobu bydlet, ale když se tam nakvartýrovala celá Rodina, jak si říkali, a chovala se jako doma, zase je vypakoval. Usadili se pak na ranči Spahn. Majitel byl starý pán, nechal je tam zadarmo. Občas se za ním vydalo pár holek a udělaly mu pomyšlení. Konaly se hromadné orgie. S Mansonem se prý každá cítila, jako by byla jediná, tak se o něj klidně dělily. Když jedna z členek Leslie Van Houten chtěla klan opustit, vzal ji prý Manson na okraj útesu a řekl, ať skočí. „Tam venku tě nečeká nic jiného,“ dodal. Noví členové přicházeli i odcházeli. Většinou holky. Když přišly s dětmi, tak jim je hned vzali. Staly se věcí veřejnou, vychovávali je všichni. Bralo se LSD a kouřila tráva.

Mansonovi se v hlavě začal rodit zrůdný plán. Tvrdil, že dojde k válce mezi bělochy a černochy. Byl rasista. Černoši prý vyhrajou. Rodina zbude z bělochů jako jediná a bude s černochy spolupracovat. Toto poselství dostal prý z Bílého alba od Beatles, které zrovna vyšlo. Jeho hymnou se stala tvrdá, rytmická McCartneyho píseň Helter Skelter. Rodina se začala militarizovat. Sehnali si pušky a nože a učili se s nimi jako polovojenská jednotka. „Maybe we’re gonna have to help the blackies start it,“ řekl prý Manson krátce před masakrem. Pamatoval si adresu domu, ve kterém bydlel šéf nahrávací společnosti, která nahrála jeho písničku, aniž by ho vyplatila. Poslal tam jednoho člena rodiny Texe Watsona a několik holek. Řekl jim, aby dělaly, co jim Watson řekne. Watsonovi řekl, ať zabijí všechny v domě.

Drastické záběry
Členové Rodiny byli pod vlivem Mansonova mentalistického umění manipulace, které si osvojil mimo jiné z knihy Dalea Carnegieho Jak získávat přátele a působit na lidi. To je neomlouvá, rozhodli se mu věřit. A vraždit. Linda Kasabian, Patricia Krenwinkel, Susan Atkins. Producent už v domě nebydlel, pronajal si ho režisér Roman Polanski, který byl zrovna na natáčení v Anglii. Uvnitř byla jeho mladá manželka, herečka Sharon Tate v osmém měsíci těhotenství, tři polští přátelé a jedna kamarádka. Tate prosila Susan Atkins o milost kvůli svému dítěti. „No, bitch, you’re gonna die,“ řekla jí podle vlastního svědectví Atkins a bestiálně ji ubodala.

Když se lidé v domě zeptali, co nově příchozí chtějí, Tex Watson prý prohlásil: „We’re here to do the devil’ s business.“ Řekla to Patricia, která pak zaznamenala nejvíc obětí. Linda čekala v autě, jediná měla řidičský průkaz. Nevěděla, co se děje, a tak se šla podívat. Z domu zrovna vyběhl jeden z Poláků. Byl zakrvácený a utíkal před Patricií. Prosil, ať už ho nechá být, ona ale bodala dál. Linda pak u soudu zvěrstva dosvědčila a byla za to propuštěna. Když bylo po všem, vražedkyně otiskly na stěny své krvavé dlaně. To byla značka Černých Panterů, černošské rebelské organizace. Měla to být falešná stopa. Na stěny napsaly krví nápisy Pigs a Helter Skelter.

Druhý den místo Lindy jela Leslie Van Houten. Obětmi byli tentokrát manželé La Biancovi. Leslie pana La Biancu přidržela, zatímco ho Patricia bodala. Když byl mrtvý, Watson ji napomenul, ať něco dělá. Několikrát ho ještě bodla. Dostala doživotí. K propuštění byla doporučená už mnohokrát, ale kalifornský guvernér, který má poslední slovo, to nakonec nikdy nepovolil. Nebýt Mansonova fenoménu, byla by podle odborníků už dávno na svobodě.