Obyčejný kus látky nebo kůže na podpatku představuje pro designérského vizionáře jménem Kobi Levi úrodné plantáže neomezených možností. Vytváří sochy, do nichž se lze doslova obout. Inspiraci čerpá z každodenních maličkostí, které se světem ševcovství nijak nesouvisejí a které se snaží právě v boty přeměnit. Leviho střevíce tak získávají humoristický nádech a výrazně mění vnímání bot jako takových. Působí totiž stejně silně na nohou či bez nich.

Kobi Levi žije v Tel-Avivu, kde právě vymýšlí novou kolekci dámské obuvi. Svou tvorbu už prezentoval po celém světě, a přesto se dosud každý nový pár bot ručně vyrábí v Leviho studiu. Bota jako umělecké dílo? Proč ne? Představme si několik konkrétních ukázek doplněných o komentáře samotného autora:

Olive Oyl (Oliva Olivová)
První model, který vznikl na popud známé postavičky. Vždycky jsem Olive miloval, protože jsme si tak podobní: oba jsme vysocí a ploší. Dokonce mi v mládí kvůli této podobnosti přišili přezdívku! Tento návrh zachycuje podstatu Olive jako ikonu přetvořenou do objektu boty.

Slide (Skluzavka)
Nápad vzešel z neustálého naslouchání nářkům zákazníků, kteří si stěžovali na klouzání chodidel v botách s vysokými podpatky. Vybavila se mi klouzačka na dětském hřišti a podobnost obou siluet mě nadchla. Barvy tohoto modelu oslavují hravost a radostnost dětských hřišť.

Dog (Pes)
Nápad jsem dostal při sledování těžce dýchajícího psa, jehož uši plandaly až na zem. Uši jsem přeměnil na dvojitý podpatek a z tlamy teď noha „vyplazuje“ prsty.

Banana (Banán)
Kombinace banánové slupky a podrážky bot obvykle vede k nepříjemným nehodám. Já jsem naopak banánovou slupku viděl jako pozvánku ke vklouznutí dovnitř a nošení její jasné barvy. Jeden z cípů slupky tvoří zároveň podpatek, takže banán je kompletní.

Miao (Mňau)
Zde byl inspirací pohled na protahující se kočku. Jako bych zamrazil jedno z políček filmu jejího rituálu a použil jej pro siluetu boty. Právě to dává zpětně tomuto modelu pohybovou dynamiku a vdechuje mu život.

Double Boot (Dvojitá bota)
Vypůjčil jsem si ze světa fotografie efekt duplikace kolem středové osy. Tím jsem botám dodal velmi paradoxní, nerealistický vzhled. Říkáte si: „Kde je ta noha? Vzadu nebo vpředu?“