Zajímá vás, jak žijí vaši sousedi, za jakými zdmi se odehrávají bizarní setkání nejrůznějších hobby partiček a ve kterých ulicích je i po půlnoci živo? Nemusíte chodit nikam daleko, abyste se tohle všechno dozvěděli. Stačí na www.mystreetfilms.cz navštívit první českou filmovou mapu, kde po prvním úspěšném ročníku soutěže najdete přes šedesát krátkých dokumentů do deseti minut z pražských ulic. Čerstvý druhý ročník teď opouští hradby Prahy a vyzývá všechny filmové nadšence, aby se chopili kamer, foťáků i mobilů a připojili se k hnutí My Street filmařů!

Chcete v sobě probudit filmový talent? Pak máte hned dvě možnosti, jak se zapojit! Pokud nemáte zkušenosti, ale dobrý nápad na příběh, pošlete do 20. dubna filmový námět. Když se bude líbit porotě, získáte možnost natáčet s jedním ze čtveřice známých režisérů: Veronikou Liškovou, Erikou Hníkovou, Martinem Duškem nebo Vladimírem Turnerem.

Na zaslání hotových kraťasů máte čas až do 7. září. Po něm porota vybere vítěze, který se svým filmem vyrazí na londýnský festival Open City Docs Fest, druhý zažije projekci na 19. ročníku MFDF Ji.hlava. Díky filmovým workshopům a projekcím, které mapu zdarma doprovází, ale nikdo nepřijde zkrátka, proto pečlivě sledujte stránky www.mystreefilms.cz! º


autor: Andrea Průchová