Co je vlastně zač ta obávaná HELL Party, jsme si povídali s FouSagem, piercerem a skarifikátorem ze studia HELL.cz a zároveň organizátorem „nejhrubší party ve městě“.

V čem se HELL Party liší od ostatních akcí? Existují podobné festivaly jako HELL Party třeba jinde v Evropě?
HELL Party jsme začali pořádat, protože nám tu chyběla nějaká akce pro příznivce netradičního zdobení těla. Chtěli jsme večírek, o kterém by se dalo bez nadsázky povědět, že je fakt hustej. HELL Party, která letos proběhne už pošesté, se vyvinula ve zcela unikátní akci, která nemá v celé Evropě konkurenci.

Kdo na HELL Party chodí?
Na HELL Party vyráží příznivci body modification, tedy všichni, kteří mají rádi piercing, tetování, skarifikace (umělecké jizvení) a další způsoby zdobení těla, ale také lidé, které baví BDSM. Tahle tajemná zkratka zahrnuje bondage (erotické svazování) a další sadomaso praktiky. Na HELL Party chodí nejen ti, kteří sami mají piercing a tetování nebo provádí BDSM, ale i ti, kteří jsou zvědaví a chtějí se prostě jen podívat, jak se to dělá nebo o co vlastně jde. Tudíž na HELL Party vítáme všechny!

Co všechno na letošní HELL Party bude?
HELL Party se odehrává v klubu Abaton, který rozdělíme na tři části. Hlavní stage je vyhrazena pro umělecké performance salonu HELL.cz, jejichž ústředním prvkem je věšení na háky, které má kořeny v přechodových rituálech primitivních kmenů. Návštěvníky čeká i ukázka skarifikace, aplikace piercingových šněrovaček a intimních piercingů. Na Fetish stage se odehrávají BDSM a fetish vystoupení proložené bondage workshopem. Nechybí ani Music stage, kde číhá hardcorová hudební smršť několika kapel. Celá HELL Party vyvrcholí půlnoční show na Hlavní stage a poté všechny tři scény obsadí DJs, kteří naservírují rockabilly, drum’n’bass, ale i tvrdou elektroniku a EBM.

Jak vznikají scénáře pro vaše performance na HELL Party?
V HELLu jsme sehraný team kreativních lidí a máme radost, když můžeme vymýšlet různé lehce bizarní výstupy. Ventilujeme tak svoje umělecké ambice, exhibicionismus a trochu i ujetý smysl pro humor zabalený do dekadentní atmosféry. Show pak vypadají buď tak, že do čtyřmetrového mlýnku na maso spouštíme na háky napíchnutého kvičícího šéfa HELLu s prasečím rypáčkem a ušima nebo třeba tak, že se naše piercerka a naše copywriterka vzájemně svůdně „oblékají” připichováním krajek přímo do masa.

Souvisí nějak letošní termín HELL Party s Velikonocemi? Ukřižování a věšení na háky od sebe nemá příliš daleko, nebo ano?
Z historického i antropologického pohledu se jedná o zcela odlišné věci, i když vizuálně se to může zdát podobné. Pro nás má suspension (zavěšování), stejně jako u domorodců, smysl přechodového rituálu. Na HELL Party totiž takto každoročně oslavujeme založení salonu HELL.cz v roce 2004. Je tu s námi spousta lidí, kteří nám fandí, a mraky adrenalinu. Kam se na to hrabe nějaká party s dortem se svíčkama, ze kterého nakonec ani nevyskočí striptérka.


HELL Party
Nejhrubší party ve městě aneb Neúspěšně testováno na normálních lidech
16. 4.
Prostor Abaton, Na Košince 8, Praha 8
www.hellparty.cz